Męski wyjazd z kumplami za granicę - gdzie polecieć?
Podróże

Męski wyjazd z kumplami za granicę – gdzie polecieć?

Urlop w męskim gronie smakuje zupełnie inaczej niż wakacje z rodziną.  To wyjątkowa okazja na przeżycie czegoś niepowtarzalnego i wypoczynek zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Oto 3 propozycje na zagraniczny wyjazd z kumplami, który na długo pozostanie w miłych wspomnieniach. 

Hiszpania – gorąca atmosfera od rana do wieczora

Atrakcji w Hiszpanii jest sporo. Na męski wyjazd idealnie nadają się wyspy archipelagu Balearów – Ibiza i Majorka. W ciągu dnia kuszą piękne piaszczyste plaże, które umożliwiają leniwy wypoczynek. Można też aktywniej spędzić czas i skorzystać z opcji wynajęcia sprzętu do nurkowania. Coraz więcej zwolenników ma SUP, czyli deska z wiosłem, ale na Balearach królują jednak skutery wodne. Ibiza i Majorka to nie tylko pas wybrzeża, ale również zjawiskowe jaskinie zachwycające zwisającymi formacjami skalnymi. Kilka godzin w jaskini? Będzie się czym pochwalić przed znajomymi. 

Jednak dzień jest zaledwie wstępem do szaleństw nocnych. Po zmroku ukazuje się inne oblicze Majorki czy Ibizy. Obie wyspy to przecież mekka dla osób spragnionych głośnych imprez z doskonałą muzyką serwowaną przez znanych DJ-ów. Zabawa trwa do rana, a w zasadzie nigdy się nie kończy – można tylko zmieniać kluby i bary. 

Hiszpania to znacznie więcej niż słynne wyspy archipelagu Balearów. Nikt nie będzie narzekał na nudę w Barcelonie, która łączy w sobie urok nadmorskiego kurortu z tętniącą życiem metropolią. A Madryt jest idealną opcją na city break w męskim gronie.

Oferty tygodniowych wyjazdów z ITAKĄ do Hiszpanii od 1799 PLN/os! 

Chorwacja – nie tylko malownicze pejzaże

Ten nieduży, ale piękny kraj nad Adriatykiem przyciąga od kilku lat coraz więcej turystów z Polski. Dojechać można nawet własnym samochodem, a liczba atrakcji zdaje się nie mieć końca. To rzeczywiście świetny pomysł na wyjazd z kumplami, ponieważ czas można spędzić aktywnie, a zarazem rozkoszować się smakami lokalnej kuchni. Z pewnością nikt nie odmówi spróbowania najsłynniejszego trunku tamtego regionu, jakim jest rakija.  

Chorwacja zachwyca malowniczymi krajobrazami. Trudno oprzeć się urokowi Parkowi Narodowemu Jezior Plitwickich. To wodny raj z kaskadowymi jeziorami ukrytymi wśród roślinności i gór, a także cudownymi trasami na kilka godzin wędrówki. Jednak uroczych miejsc jest w Chorwacji znacznie więcej. Wiele atrakcji czeka też na miłośników zwiedzania starych fortów czy zabytkowych miasteczek. Piaszczystych plaż raczej brak, ale w męskim gronie to żadne utrudnienie. Przecież nikt nie będzie leżał bezczynnie cały dzień, kiedy tyle ciekawych rzeczy można zrobić.

Oferty tygodniowych wyjazdów z ITAKĄ do Chorwacji od 1499 PLN/os!

Męski wyjazd z kumplami za granicę - gdzie polecieć?
Chorwacja z Itaką

Grecja – świat wyjątkowych wysp

Kolejnym miejscem, które kusi na męski wyjazd jest Grecja ze wspaniałymi plażami, antycznymi zabytkami, pyszną kuchnią i świetną atmosferą. Szczególny charakter mają greckie wyspy, na których nudzić się nie można, a warunki do wypoczynku okazują się idealne. Kreta to raj dla miłośników starożytnej kultury, ale i pięknych plaż. Na Rodos warto skorzystać z doskonałych warunków wietrznych, aby spróbować swych sił w windsurfingu lub kitesurfingu. Wokół wyspy znajdują się też interesujące miejsca do nurkowania. A Mykonos stanowi dużą konkurencję dla hiszpańskiej Ibizy na typowo męski wyjazd.

Oferty tygodniowych wyjazdów z ITAKĄ do Grecji od 1849 PLN/os!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *