Samochodem, pociągiem, samolotem - czym jechać na wakacje?
Podróże

Samochodem, pociągiem, samolotem – czym jechać na wakacje?

Sezon urlopowy jest w pełni, większość z nas wybiera się na wymarzony wypoczynek nad morze, w góry, nad jeziora. Jednak bardzo często stawiane jest pytanie czym pojechać na ten urlop.

Każdy ze środków transportu ma swoje plusy i minusy. Wybierając się na wypoczynek samochodem nie musimy ściśle przestrzegać godziny wyjazdu, po prostu wyjeżdżamy wtedy kiedy się wyszykujemy. Wybierając się na wczasy samochodem możemy zabrać nieograniczoną ilość rzeczy (tyle ile pomieści nasze auto). Aczkolwiek podróż samochodem w dalszą trasę jest bardzo męcząca dla kierowcy, a kosztowo też może nie wyglądać to najlepiej ze względu na wysoką cenę paliwa.
Decydując się natomiast na podróż pociągiem, po pierwsze będzie ona dużo tańsza aniżeli podróż samochodem, jesteśmy jednak związani godziną wyjazdu i przyjazdy, przecież pociąg na nas nie zaczeka. Warto także wziąć pod uwagę opóźnienia jakie występują w PKP.

Samolot to chyba najbardziej luksusowy środek transportu, a poza tym jeden z najszybszych. Niestety podobnie jak w przypadku kolej, jesteśmy związani godziną wylotu i przylotu. Jednak tutaj opóźnianie bywają dużo rzadziej. Należy jednak pamiętać, że będzie to najdroższy ze sposobów komunikacji, chyba że uda nam się kupić bilety po okazyjnej cenie. Wybierając się na wakacje samolotem, musimy pamiętać, że lotniska znajdują się zazwyczaj w dużych miejscowościach i są ulokowane poza miastem, a więc do naszej miejscowości będziemy musieli dojechać – autobusem, albo pociągiem. Samoloty mają także ograniczoną wagę bagażu jaką możemy ze sobą zabrać.

Decydując się na wymarzony urlop musimy zastanowić się czy zależy nam na wygodzi, czasie podróży czy swobodzie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *