Bez wiz do USA
Podróże,  Polityka

Bez wiz do USA

Od zawsze wiele osób marzyło, aby móc wyjechać do USA jak na zwykłe wakacje, bez ciągnącej się miesiącami roboty papierowej – aby dostać wizę.

Od 11 listopada 2019 roku Polska stanie się uczestnikiem w programie amerykańskim – czyli nie będziemy potrzebowali wizy, aby wyjechać do USA. Musimy jednak wiedzieć kilka rzeczy odnośnie tego przedsięwzięcia.

Bez wiz do USA – zasady

Chcąc polecieć bez wiz do USA musimy wiedzieć, że możemy to uczynić, lecz na okres nie dłuższy niż 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych. Aby wybrać się w taką podróż, musimy jedynie wypełnić formularz autoryzacji podróży.

Ten formularz wniosku ESTA muszą wypełnić ci, którzy chcą zacząć podbój Ameryki. Jego koszt wynosi 14 dolarów co jest nieporównywalnie mniejszą kwotą od kwoty jaką musimy wydać na uzyskanie wizy.  Aby wypełnić wniosek nie potrzebujemy wiele – paszport oraz kartę kredytową. Nikt kto nie wypełnił tego wniosku oraz nie ma biletu powrotnego, nie zostanie wpuszczony na teren Stanów Zjednoczonych. Jeśli posiadamy ważną wizę nie musimy wypełniać tego formularza.

Od 11 listopada 2019 roku otworzą się przed niektórymi nowe drogi do podróżowania, nie trzeba już czekać miesiącami na wydanie wizy. Bez wiz do USA jest wchodzeniem w nowy rozdział turystyki oraz podróży.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *