Hymn polski
Lifestyle,  Polityka

Narodowa pieśń polska

Hymn polski, inaczej nazywany Mazurkiem Dąbrowskiego to jedna z najbardziej znanych pieśni w naszym kraju, którą każdy Polak dumny ze swojego kraju musi znać. Obecnie nawet w przedszkolach dzieci powoli uczą się hymnu, który dumnie pobrzmiewa w ich malutkich serduszkach.

„Jeszcze Polska nie zginęła…” – to fakt, nasz kraj nie zginął, dlatego z dumą powinniśmy przyznawać się do tego, że jesteśmy Polakami i dumnie reprezentujemy nasz kraj.

W dniu jedenastego listopada w wielu miejscach odbywa się zbiorowe śpiewane hymnu polskiego przez młodzież, dorosłych, a nawet przez urzędników państwowych.

Pieśń Legionów Polskich We Włoszech

Warto wiedzieć, że Mazurek Dąbrowskiego przez bardzo długi czas nazywany był również Pieśnią Legionów Polskich We Włoszech. Czy każdy z nas może z dumą powiedzieć, że zna cały hymn? Najpewniej nie. Na co dzień nie myślimy o tym, aby odśpiewać ten utwór.

Warto jednak przy okazji takiego święta jak 11 listopada przypomnieć sobie o tej pieśni, która jest jednym z najważniejszych symboli narodowych w naszym kraju.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.