Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka
Polityka

Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka

W Polsce odbyły się niedawno wybory parlamentarne, w których po raz drugi z rzędu zdecydowane zwycięstwo odniosła partia Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 235 mandatów, dzięki czemu będzie mogła samodzielnie rządzić w naszym kraju.

Koalicja Obywatelska uzyskała 134 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 49 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 30 mandatów, natomiast Konfederacja, czyli nowe ugrupowanie w polskim Sejmie, na czele którego stoi Janusz Korwin-Mikke uzyskało 11 mandatów. Frekwencja wyniosła 61.74%.

Kto wygrał w senacie

W Senacie opozycja posiada minimalną przewagę, jednak może to się jeszcze zmienić, taka sytuacja miała miejsce cztery lata temu, gdy po wyborach jeden z senatorów postanowił przejść do partii Prawo i Sprawiedliwość, przez co również w Senacie PiS mógł decydować o losach kraju.

Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu, taką kandydaturę wystawiła Koalicja Obywatelska. W wyborach uzyskał senacką reelekcję z bardzo dobrym wynikiem, wyborcy oddali na niego 149245 głosów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *