Hymn polski
Polityka

Wybór marszałka seniora

W powyborczych realiach polityki wrze. Partia rządząca uzyskała wystarczającą ilość głosów w sejmie, aby rządzić samodzielnie, a jednocześnie nie uzyskała większości w senacie co spowodowało kolejny konflikt polityczny. Emocje dodatkowo podkręcił fakt wyboru marszałka seniora, który rozpocznie posiedzenie sejmu.

Wybór marszałka seniora – kto zostanie?

Pewne plotki informowały, że zostanie nim dość kontrowersyjny polityk prawicy, jednak okazały się one nieprawdziwe. Okazało się, że wybór padł na innego, równie kontrowersyjnego polityka. Jak podawała partia rządząca Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem zostanie na pierwszym posiedzeniu sejmu. Po jego wyborze podniosły się głosy opozycji, dla których ten wybór jest ciosem.

Nie wiadomo jak potoczy się dalej ten polityczny konflikt, ale dobrze, że marszałek senior jest marszałkiem tylko do momentu wybrania nowego marszałka, który będzie przewodził obradom sejmowym.

Mam nadzieję, że wybór będzie jednogłośny i uciszy waśnie panujące na ulicy Wiejskiej w Warszawie, a także te, panujące w całym kraju. Miejmy nadzieje, że bieżąca kadencja sejmu będzie toczyła się w atmosferze zgody

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *