Praca w motoryzacji
Lifestyle

Praca w motoryzacji

Praca w branży motoryzacyjnej dla nie jednego będzie spełnieniem marzeń. Tyczy się to głównie pasjonatów, którym kontakt z samochodami kojarzy się wyłącznie z czystą przyjemnością. Praca w motoryzacji jest jak najbardziej możliwa i to dla renomowanego producenta jakim jest BMW. Istnieje szereg różnego rodzaju posad, gdzie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, bez znaczenia, czy posiadamy umiejętności społeczne, techniczne, czy kierownicze – sprawdź na https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/

Doradca do spraw sprzedaży samochodów

Często wybieranym stanowiskiem przez pasjonatów motoryzacyjnych jest sprzedawca pojazdów. Osoby te mają znaczny wpływ na rozwój marki, za sprawą kompleksowego przeprowadzania procesu sprzedaży. Pracownik zaczyna od zachęcenia klienta do kupna pojazdu, konsultuje z nim opcje finansowania, omawia wszelkie formalności, aby finalnie – przekazać kluczyki nowego samochodu do rąk. 

Od sprzedawców samochodów BMW wymaga się dużej kultury osobistej, komunikatywności oraz umiejętności marketingowych. Doskonale wie jak zachęcić klienta do kupna pojazdu oraz opowiadać o jego zaletach. 

Product Genius

Jeżeli daną osobę w znacznym stopniu interesują samochody, jest w stanie o nich rozmawiać w nieskończoność, lecz nie chce na sobie czuć presji sprzedaży – będzie to idealne stanowisko. Product Genius musi przede wszystkim zarazić pasją klientów odwiedzających salony BMW. Powinien posiadać odpowiednio szeroką wiedzę oraz być w stanie odpowiadać na wszelkie pytania odnośnie samochodów.

Oprócz wiedzy, ważna jest pasja i zaangażowanie, dzięki czemu klient pokocha dany samochód już przed samym zakupem. Do obowiązków zalicza się również wymiana informacji dotyczących pojazdów marki BMW wraz z doradcami ds. sprzedaży. Product Genius będzie posiadać kompleksową wiedzę głównie za sprawą oferty szkoleniowej dla pracowników.

Technik

Osoby posiadające umiejętności mechaniczne – dla których tajemnicą nie są żadne układy znajdujące się w samochodzie – z pewnością docenią pracę w serwisie BMW. Warto pamiętać, że od techników wymaga się wiedzy wykraczającą poza tradycyjną mechanikę, gdyż praca będzie tyczyć się również ingerencji w zaawansowane rozwiązania technologiczne, które dotyczyć będą elektroniki. 

Technicy BMW zyskują odpowiednią wiedzę za sprawą oferowanych szkoleń. W efekcie oprócz wynagrodzenia – pracownicy otrzymują ogrom ważnych informacji, dzięki czemu mogą stale rozszerzać swoje kompetencje z zakresu mechaniki.

Ponadto BMW oferuje znaczną ilość pozostałych posad dla pasjonatów motoryzacyjnych, jak chociażby doradców serwisowych, czy sprzedawców akcesoriów i części zamiennych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.