Antykoncepcja hormonalna
Antykoncepcja,  Rożności

Antykoncepcja hormonalna

Wiele kobiet zaczynających swoje miłosne przygody zastanawia się nad wyborem środka antykoncepcyjnego. Bo to, że chcą wybrać jakikolwiek jest absolutnie pewne. Mało, kto w dzisiejszych, trudnych ekonomicznie czasach, może pozwolić sobie na luksus posiadania nieplanowanego dziecka.

Najczęściej przy takich rozważaniach brane pod uwagę są dwa najpopularniejsze środki, to jest prezerwatywy i tabletki hormonalne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, musi, więc zastanowić się, czy zleży nam na zdrowiu i nieingerowaniu w gospodarkę hormonalna organizmu, czy też zdrowie jest dla nasz najważniejsze i decydujemy się na mniejszą skuteczność. Oczywiście mniej skuteczne są prezerwatywy, wystarczy porównać współczynniki perla.

Statystycznie ciężko jest określić, jaki tendencje panują w naszym społeczeństwie z ze względu na to, że wybór środków uwarunkowany jest wiekiem stosujących. Wygląda na to, że dziewczyny w liceach i na studiach raczej wybiorą antykoncepcje hormonalna, ze względu na jej większą skuteczność (oczywiście, jeśli mają stałego partnera, bo inaczej możliwość zarażenia się choroba weneryczną jest zbyt duża), za to ich starsze koleżanki będą częściej sięgały po prezerwatywy w trosce o swoje zdrowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.