Elektronarzędzia przydatne w pracach domowych
Rożności

Elektronarzędzia przydatne w pracach domowych

W domowym warsztacie powinno znaleźć się kilka narzędzi, które okazują się przydatne przy różnych pracach. Nie warto za nie przepłacać lub kupować urządzeń ze zbyt dużą ilością opcji.

Jeśli odezwie się w tobie duch majsterkowicza, sukcesywnie zaczniesz uzupełniać swoją skrzynię z narzędziami. Na początku bądź jednak pragmatyczny.

Klasyczne silniki komutatorowe? To przeżytek!

W ostatnich latach rynek przejmują silniki bezszczotkowe. Tego typu system napędowy pozwala na osiąganie ciekawych efektów przy wysokiej bezawaryjności. Klasyczne silniki prądu stałego mają zamontowane pręty i szczotki, które dosyć szybko się zużywają. Wyeliminowanie tego typu części pozwala na przedłużenie żywotności narzędzi. W nowoczesnych maszynach można znaleźć specjalny chip i konstrukcję z uzwojonego stojanu. Pole magnetyczne wirnika wytwarzane jest z magnesów. Tego typu rozwiązania pozwalają na zniwelowanie zawodności urządzeń.

Bezszczotkowe wkrętarki i wiertarko-wkrętarki

Z całą pewnością w twoim garażu powinny znaleźć się bezszczotkowe wiertarki i wiertarko-wkrętarki. Dzięki nim uda ci się w szybki i bezproblemowy sposób uzyskać otwory, wkręcić śruby itd. Bezszczotkowe elektronarzędzia możesz używać długo i bez przerwy. Ze względu na to, że nie ma szczotek w takich narzędziach, nie wyczujesz podczas ich pracy ciepła (nie występuje przecież tarcie). Niższa temperatura sprawia, ze wyeliminowane jest ryzyko przegrzania. Ma to oczywiście korzystny wpływ na dłuższą żywotność silnika.

Nieco bardziej wprawieni majsterkowicze mogą wziąć pod uwagę zakup młotowiertarki, która jest w stanie wykonywać różne funkcje – w grę wchodzi m.in. wiercenie, wiercenie z udarem oraz podkuwanie.

Zestaw narzędzi

Na początek warto także inwestować w zestawy narzędzi do urządzeń elektrycznych. Przed zakupem konkretnego kompletu konieczne jest jednak przeanalizowanie kilku komponentów oferowanych przez producenta. Oprócz ceny weź także pod uwagę takie czynniki jak: waga zestawu, rodzaj wyposażenia, rodzaj materiału, z którego wykonane są narzędzia (stal, tworzywa sztuczne, ogumienie), opakowanie, funkcjonalność narzędzi. Pamiętaj, by wszelkie urządzenia i zestawy kupować w sklepach z odpowiednimi atestami i bogatą ofertą (dobrze, jeśli w katalogu znajdują się produkty uznanych, czołowych producentów). Godnym polecenia punktem handlowym jest m.in. MAGMA. Sklep bierze odpowiedzialność za wady rzeczy z tytułu rękojmi na zasadach określonych w kodeksie cywilnym.

Sprawdź silnik DC w sklepie Magma.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *