Innowacyjny materiał dla knifemakerów? Sprawdzamy czym jest Juma i jakie ma zalety!
Rożności

Innowacyjny materiał dla knifemakerów? Sprawdzamy czym jest Juma i jakie ma zalety!

Niezależnie od tego, czy knifemakingiem zajmujesz się od dłuższego czasu, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki, jedno jest pewne – chcesz, by Twój nóż był doskonały. Właściwie wybrana głownia to dopiero połowa sukcesu, pełny odniesiesz wówczas, gdy starannie dopasujesz materiał na rękojeść. Chcąc stworzyć niezawodny duet, warto sprawdzić, czym jest Juma! Innowacyjna i zaskakująca, ma naprawdę wiele zalet!

Rękojeść musi pewnie leżeć w dłoni!

Nie ulega wątpliwości, że rękojeść nożna musi zostać zaprojektowana w taki sposób, by pewnie leżała w dłoni, zapewniając komfort i swobodę działania. Niedopuszczalne są płaskie fragmenty, a całość powinna być całkowicie symetryczna. Kształtem, który zagrawantuje Ci najwięcej korzyści zdecydowanie będzie kształt beczkowaty – po takie rękojeści warto sięgać i właśnie takie warto zaprojektować wówczas, gdy zdecydujesz się na samodzielne zrobienie noża. W tym drugim przypadku osiągnięcie niektórych założeń będzie możliwe tylko wówczas, gdy wybierzesz odpowiedni materiał. Nawet jeśli nie jesteś zwolenikiem syntetycznych rękojeści, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na Jumę. Czym jest, na co możesz sobie pozwolić podczas obróbki i jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Juma – efektowny materiał syntetyczny

Nie da się ukryć – Juma jest naprawdę efektowna! Co więcej – ten materiał syntetyczny zdaje się być wprost stworzonym do wykorzystania podczas robienia rękojeści noży! Co o tym decyduje? Przede wszystkim skład i cechy charakterystyczne Jumy.

Juma powstaje w procesie wmieszania w składnik żywiczny różnych materiałów, dzięki czemu dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, a dodatkowo – może być jednolita lub cieniowana. Jakie zalety, poza efektownym wyglądem proponuje Juma? Przede wszystkim jest niezwykle wytrzymała i odporna na złamania, co więcej – cechuje się wysoką sprężystością. Zastanawiasz się, jak formować tak trwały materiał? Dzięki wysokiej urabialności, w Jumie możesz bez trudu wiercić, a także – szlifować i polerować jej powierzchnię. Dopuszczalne jest również frezowanie, co ciekawe – Jumę można formować także pod wpływem gorącej wody!

Innowacyjny materiał dla knifemakerów? Sprawdzamy czym jest Juma i jakie ma zalety!
Innowacyjny materiał dla knifemakerów? Sprawdzamy czym jest Juma i jakie ma zalety!

Juma dopasuje się do Ciebie!

Wybierając Jumę na materiał na rękojeść, z łatwością stworzysz nóż dopasowany do swoich potrzeb! Nie tylko ze względu na możliwość swobodnej i stosunkowo łatwej obróbki, ale także – dzięki możliwości dowolnego malowania materiału! Decydując się na taki zabieg, uzyskasz idealne wizualnie narzędzie. Rękojeść może się błyszczeć lub pozostać całkowicie matową.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *