Na co zwrócić uwagę zanim weźmiesz kredyt?
Rożności

Jak kupować na Allegro – poradnik dla początkujących

Allegro jest jednym z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce. Chodzą pogłoski, że jeśli tam nie można czegoś dostać, to takie coś nie istnieje. To nie do końca prawda, jednak faktycznie można tam znaleźć wiele rzadkich i cennych przedmiotów.

Ale nie tylko. Trafiają się okazje w dziale motoryzacji, elektronice, modzie, kosmetykach. W zasadzie jest tam bardzo dużo założonych aukcji, które przyciągają potencjalnego klienta hasłami typu okazja, najtaniej na Allegro, super oferta i tak dalej. Jak kupować?

Często przed złożeniem oferty na aukcji, mamy ogólny pogląd na nią poprzez zamieszczone zdjęcia, dzięki czemu chociaż teoretycznie wiemy, że sprzedawca posiada ów przedmiot i na podstawie tegoż zdjęcia porównujemy wizualny stan oferowanego przedmiotu z opisem. Mało tego, sprawdzamy renomę sprzedającego, czyli jego aktywność na Allegro, ilość wystawionych aukcji, częstość ich wystawiania i przede wszystkim sprawdzamy komentarze. Oczywiście, zdarza się, że nieuczciwy sprzedawca zostaje zbanowany, jednak otwiera kolejne konto na dane innych osób i kontynuuje swój nieuczciwy proceder, dlatego należy mieć na uwadze fakt, że kiedy widzimy świeże konto, na którym sprzedawca wystawia od początku wiele przedmiotów, a opis budzi w nas wątpliwości, czas dostawy jest nieprecyzyjnie określony, trudno się z nim skontaktować, a pierwsze komentarze są negatywne lub neutralne, to w takim przypadku raczej nie warto się aukcjami tego sprzedawcy interesować. Jeśli dokonujemy zakupu na dosyć duże pieniądze, zawsze starajmy się o odbiór osobisty, nawet jeśli droga miałaby być długa do przejechania do sprzedawcy. Najlepiej kupować coś widząc, z czym ma się do czynienia. Pozwoli to nie wdepnąć na ewentualną minę.

To tylko kilka porad, jednak początkującemu Allegrowiczowi przybliżą ryzyko związane z zakupami w internecie. Wystarczy tylko poczytać w sieci o oszustwach na Allegro, rozprawach ciągnących się w nieskończoność i nierzadko kończących się niekorzystnie dla kupującego. Dlatego trzeba zdać sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających w sieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *