Pozowanie do zdjęcia
Rożności

Jak pozować do zdjęć?

Świat dzieli się na ludzi, którzy lubią być fotografowani oraz na takich, których obecność aparatu najzwyczajniej peszy. To, że lubimy być fotografowani wcale nie znaczy, że na zdjęciach wyglądać będziemy ładnie, nie ma to również nic wspólnego z naszą urodą.

Istnieje wiele pięknych kobiet, które na zdjęciach nie wyglądają nawet w połowie tak atrakcyjnie jak jest to w rzeczywistości. Jednym słowem nie są one fotogeniczne. Czy oznacza to jednak, że nie można tego faktu zmienić? Nic bardziej mylnego!

W procesie wykonywania zdjęć portretowych, ważna jest nie tylko osoba jaką zamierzamy sfotografować, ale również odpowiednie oświetlenie polanu zdjęciowego. W przypadku gdy na twarz padać będzie zbyt mało lub zbyt wiele światła nie będzie prezentować się dobrze. Warto więc zadbać o to by było ono jasne ale nie rażące w oczy.

Jeśli zdjęcie ma dotyczyć nie tylko nasze twarzy, ale także reszty ciała warto jest przygotować sobie również odpowiednie ubranie, którego kolorystyka doskonale podkreśli nasz typ urody, zwłaszcza gdy zdjęcia mają zostać wykonane w kolorze. Pomimo, iż większość osób zajmujących się fotografią poddaje je potem obróbce, warto jest zadbać o odpowiednie wygładzenie cery oraz pozbycie się z niej nieestetycznego efektu błyszczącej cery.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *