Moda - znak czasu nie tylko dla kobiet
Rożności

Moda – znak czasu nie tylko dla kobiet

Jeszcze do niedawna moda pozostawała kategorią ściśle zarezerwowaną dla kobiet. Co prawda na pokazach mody prezentowane były również stroje męskie, natomiast nie ulega wątpliwości, że tematyka ta wzbudzała do tej pory zainteresowanie głównie płci pięknej.

Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi, zmienia się również podejście mężczyzn do kwestii mody.

Przeczytaj także: Męskie perfumy na wiosnę – świeżość i orzeźwienie

Moda a męskość

Przez wiele lat uważano, że przejmowanie się swoim wyglądem i ubiorem jest dla mężczyzny kompletnie zbędne. Ot, wystarczy, żeby męski strój był czysty, schludny, nie miał dziur i nie wydzielał brzydkiego zapachu a w 100% spełni on swoją funkcje. Dziś jednak takie myślenie odchodzi w zapomnienie.

Męski strój wierzchni coraz częściej staje się wyznacznikiem osobowości mężczyzny i sposobem na wyrażenie siebie. Mężczyźni bardziej przykładają wagę do tego jak są ubrani i jak postrzegają ich inni. Coraz chętniej decydują się więc na niestandardowe i modne wzory oraz korzystają z wielu rodzajów dodatków do ubrań. Obcisłe spodnie i ekstrawagancka koszula znanej marki, nikogo już nie dziwią. Wręcz przeciwnie. Tak ubrany mężczyzna może liczyć na pełne uznania, ukradkowe spojrzenia spotkanych na swojej drodze kobiet.

Należy jednak pamiętać, że nawet najmodniejsze ubrania, nadal powinny pełnić swoją podstawową rolę. Ubrany w nie mężczyzna, powinien czuć się po prostu dobrze i swobodnie. Obtarcia, brak wygody, złe samopoczucie, nadmierne pocenie się lub marznięcie w imię modnego wyglądu, zdecydowanie nie są warte utraty zdrowia.

Moda - znak czasu nie tylko dla kobiet
Moda – znak czasu nie tylko dla kobiet

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.