Najwspanialszy statek w historii dołącza do rodziny LEGO
Rożności

Najwspanialszy statek w historii dołącza do rodziny LEGO

14 października 2021: Grupa LEGO przedstawia dokładny model najsłynniejszego statku wszech czasów – RMS Titanic. Po raz pierwszy miłośnicy LEGO mogą zbudować szczegółowo odwzorowany luksusowy liniowiec z klocków LEGO®, 110 lat po jego zwodowaniu w Belfaście w 1911 roku.

Model LEGO Titanic składa się z 9 090 części. Jest jednym z najdłuższych i największych modeli LEGO. Dzięki temu stanowi prawdziwe wyzwanie, zarówno dla fanów klocków LEGO®, jak również początkujących historyków.

Titanic zyskał sławę nie tylko dzięki ogromnym rozmiarom. Zasłynął także niezrównaną dostojnością, która została wiernie oddana w tym zestawie. Pod unikalnym pokładem kryje się kilka pomieszczeń. Wśród nich znajduje się wielką klatka schodowa dla pierwszej klasy, która rozciąga się aż na sześć pokładów, oraz przepastny salon jadalny w stylu jakobińskim umieszczony na pokładzie D statku.  

Titanic słynął też z szybkości. Znacznie przewyższał pod tym względem inne statki swojej epoki. Dlatego na dolnych pokładach modelu nie mogło zabraknąć doskonałej repliki najnowocześniejszej na tamte czasy maszynowni.

Mike Psiaki, projektant w Grupie LEGO, wspomina: „W chwili wodowania Titanic był arcydziełem inżynierii morskiej, największym ruchomym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Odtworzenie tego kultowego statku z klocków LEGO, na podstawie planów stworzonych ponad sto lat temu, było niesamowitym przedsięwzięciem”

„W projekcie LEGO Titanic szczególny nacisk położyliśmy na szczegółowe odwzorowanie i skalę. Pozwoliło nam to stworzyć jeden z najtrudniejszych do zbudowania modeli. Zapaleni budowniczowie z klocków oraz entuzjaści statków w każdym wieku znajdą wiele radości w budowaniu tego zestawu i z pewnością będą eksponować go w swoich domach” – dodaje Psiaki.

Mierzący ponad 130 cm długości zestaw LEGO Titanic doskonale nadaje się do wystawienia w widocznym miejscu, szczególnie z dołączoną wyjątkową tabliczką z nazwą statku. Ten imponujący zestaw będzie dostępny w przedsprzedaży od 1 listopada, a w ogólnej sprzedaży od 8 listopada w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/titanic. Sugerowana cena detaliczna to 2799,99 zł.

LEGO® Titanic
LEGO® Titanic

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: LEGO® Titanic (10294)

 • Grupa wiekowa: 18+.
 • Wymiary modelu:
  • Wysokość: 44 cm
  • Szerokość: 16cm
  • Długość: 135cm
 • 9090 części
 • Dokładna replika RMS Titanic, w komplecie z tablicą pamiątkową i podstawką
 • Model w dużej skali, który można łatwo przenosić i eksponować, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z oglądania
 • Szczegółowe przekroje wnętrz, w tym klatka schodowa dla pierwszej klasy, salon jadalny i maszynownia
 • Cena: 2799,99 zł 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *