Panele ścienne 3D
Rożności

Panele ścienne 3D. Rewolucja w dekoracji wnętrz.


Urządzasz mieszkanie? Szukasz niestandardowych rozwiązań? A może tylko rozglądasz się za pomysłem na prostą metamorfozę wnętrza domu? W tym artykule przedstawiamy jeden z najmodniejszych ostatnio sposobów na zaaranżowanie powierzchni ściennych – montaż paneli 3D.

Trójwymiarowy zawrót głowy

Producenci wraz z projektantami nieustannie prześcigają się w pomysłach na nowe koncepcje wyposażenia i dekoracji wnętrz, starając się zaskoczyć użytkowników inną, świeżą formą. Do grona nieprzebranych możliwości, skupiających bogatą paletę farb wewnętrznych – strukturalnych, dekoracyjnych czy ceramicznych, wzorzystych tapet, tynków dekoracyjnych, szablonów, a także naturalnych i sztucznych okładzin, dołączyły niedawno panele ścienne 3D. Stanowią one ciekawą alternatywę dla konwencjonalnych metod, pozwalając użytkownikom na dużą swobodę – po części właśnie dlatego panele ścienne 3D zostały tak entuzjastycznie przyjęte, a grono ich zwolenników stopniowo się rozrasta.

Plaster na krzywe ściany

Projektowanie wystroju to – po budowie domu od podstaw lub jego generalnym remoncie, najważniejszy etap planowania wnętrza. O sukcesie w tym przypadku przesądza późniejszy poziom zadowolenia i komfortu, jaki osiągamy we własnych czterech ścianach. Częścią składową tego równania jest także funkcjonalność aranżacji, czyli praktyczne uzasadnienie każdego z jej elementów. Jeśli chociaż raz uczestniczyłeś w remoncie, wiesz doskonale, że nie zawsze przebiega on zgodnie z planem, a walenie głową w mur niejednokrotnie bywa rozumiane w pełni dosłownie. Zmorą starego budownictwa, ale także współczesnego niedbalstwa są krzywe ściany. Wizualny niesmak można zniwelować na kilka sposobów – z mniejszym lub większym skutkiem. Trójwymiarowe panele ścienne znakomicie radzą sobie z tym problemem. Naprzemiennie wypukła i wklęsła faktura paneli stwarza przyjemne wrażenie wizualne, powodując zachwianie zarówno prostoty, jak i krzywizny ściennych tafli.

Puzzle z czekolady

Na polskim rynku paneli ściennych zdecydowanym liderem jest lokalna marka Loft Design System. Portfolio jej produktów tworzą panele gipsowe, oferujące szeroki wybór wzorów – od motywów abstrakcyjnych, poprzez modele czerpiące z obecnych w naturze i designie struktur, aż po dobrze znane kształty, takie jak membrana głośnikowa czy… tabliczka czekolady. Określone wzory paneli 3D Loft System należy układać jak puzzle, w ściśle określonej kolejności. Wiele z nich jednak pozwala na dużą swobodę montażu, umożliwiając układanie zarówno w pionie, jak i w poziomie, w formie pełnych kompozycji lub tylko pojedynczych kolumn. Montaż przypomina kładzenie płytek i wymaga podobnej precyzji, dlatego warto powierzyć go fachowcom.

Nie tylko do domu

Liczne realizacje z udziałem paneli 3D marki Loft System dowodzą, że tego typu dekoracja ścienna to trafne rozwiązanie zarówno do przestrzeni domowej – salonu, sypialni, jak i dziecięcego pokoju, ale także do lokali usługowych, jak np. ekskluzywny butik, stylowy salon kosmetyczny czy nowoczesny hol hotelowy. Gipsowe panele od Loft Design System dobrze czują się w kolorze i nie wymagają specjalnych farb. Producent oferuje kilka wariantów wykończenia, w zakresie kolorystyki, a także przygotowania powierzchni np. na wysoki połysk lub mat. Należy też pamiętać, że panele od Loft System lubią światło, gdyż doskonale uwydatnia ono ich atuty.

Dziękujemy sklepowi Efekciarnia.pl za doradztwo.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *