Rożności

Pas do pończoch na prezent. Dla niej i dla niego

Pas do pończoch na prezent walentynkowy, na rocznicę lub zupełnie bez okazji? Oczywiście! Chyba nie ma drugiego elementu kobiecej garderoby, który tak silnie kojarzyłby się z erotyką. Będzie więc doskonałym upominkiem zarówno dla niej, jak i dla niego. Podsyci pożądanie, urozmaici życie erotyczne, a przy okazji będzie zwyczajnie praktyczny. Tak, Panowie! Kobiety znowu chętnie sięgają po pończochy i pasy do nich.

Pas do pończoch – krótka historia

Wbrew pozorom, ten niezwykle erotycznie kojarzący się element kobiecej bielizny, pojawił się wraz z prawami kobiet i postępującą emancypacją. Początek XX wieku przyniósł ze sobą koniec niewygodnych gorsetów z ciężkimi, metalowymi fiszbinami. Mimo niewątpliwych walorów estetycznych ograniczały one ruchy, a czasem wręcz utrudniały swobodne oddychanie. W modzie kobiecej pojawiły się więc nieco bardziej elastyczne pasy. Początkowo były one połączone z biustonoszami i wyglądały nieco jak jednoczęściowe stroje kąpielowe.

Kolejna zmiana przyszła już w latach 40. ubiegłego wieku. Pasy zaczęto postrzegać w kontekście erotycznym. Kobiety zaczęły nosić nieco krótsze spódnice i pokazywać nogi. Modne zaczęły być spódnice z rozcięciami, przez które niby przypadkiem dostrzec można było seksowne pończochy. Uroda, seksapil i erotyzm były w cenie, panowie wzdychali do Marylin Monroe, ale liczyła się też wygoda. Kobiety coraz częściej pracowały i stawały się niezależne. Pasy nie mogły krępować ich ruchów.

W latach 60. pojawiły się rajstopy, które stały się kwintesencja wygody. Panie nie potrzebowały już ani pończoch, ani podtrzymujących je pasów. Pozostały one jednak nieco na uboczu. Bardziej jako element mody i erotyki niż funkcjonalnego stroju. Zaczęto je produkować w wielu stylach i fasonach, przyozdabiać koronką czy innymi materiałami. Świat nie zapomniał o pasach do pończoch.

Dzisiaj pasy to nie tylko branża erotyczna. Kobiety znów często noszą je na co dzień, by poczuć się seksownie i kobieco. Mimo iż producenci oferują pończochy samonośne, mają one ciągle tendencję do zsuwania się z nóg. Pasy zapewniają poczucie bezpieczeństwa i wygodę. Niektóre również doskonale modelują sylwetkę. Ukrywają fałdki na brzuchu, podnoszą pośladki. Wiele kobiet powraca więc do tego trendu, który wydawałoby się, zniknął z codziennej mody już dawno temu. Seksowny pas do pończoch sprezentowany wybrance serca może okazać się więc strzałem w dziesiątkę zarówno dla niej, jak i dla niego. Pamiętaj tylko, by nie spudłować z rozmiarem!

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *