Plecak konopny idealny dla podróżników i fanów przygód
Rożności

Plecak konopny idealny dla podróżników i fanów przygód

Plecaki konopne są wykonane z najsilniejszych, mocnych i trwałych przędz konopnych. Są to włókna roślinne, które stanowią około 30% łodygi konopnej. Od wieków są stosowane do wyrobu ubrań oraz akcesoriów w postaci toreb i plecaków.

Dlaczego plecak konopny jest trwały?

Włókna konopne to niezwykle mocny materiał, który może posłużyć długie lata. Tkaniny konopne nie rozciągają się oraz zachowują swój kształt i rozmiar. Z wiekiem stają się coraz bardziej miękkie, więc z czasem zyskują dodatkową zaletę. Łodygi konopi sięgają nawet 10 metrów i rosną niezwykle szybko. Bardzo łatwo stworzyć z nich materiał, a dzięki ich szybkiemu wzrostowi są przyjazne dla środowiska. Każdy plecak konopny jest robiony ręcznie w Nepalu, skąd jest sprowadzany do Polski.

Włókna konopne są od wieków uznawane za najmocniejszą przędzę. Pierwsze jeansy, których używali poszukiwacze złota w Stanach Zjednoczonych, były wykonane właśnie z konopi. Choć już w starożytnej Grecji używano ich do produkcji ubrań oraz akcesoriów takich jak worki. Dziś wiemy, że jest to materiał odporny na gnicie, dlatego plecaki konopne świetnie sprawdzą się podczas wszelkich podróży nawet w tropikalnych krajach, gdzie wilgotność powietrza jest dużo wyższa niż u nas. W dzisiejszych czasach oprócz modowych akcesoriów z włókien konopnych są robione sieci rybackie, płótna żaglowe, a nawet węże strażackie.

Plecak konopny- jakie ma zalety?

Plecaki konopne są bardzo ekologiczne, łodygi konopi rosną szybko i wymagają mniej pracy do wytworzenia przędzy niż bawełna. Włókna są niezwykle mocne i uznawane za najsilniejsze włókna naturalne, posiadają wysoką odporność na ścieranie. Nie są rozciągliwe, dlatego wytworzona z nich odzież, torby i plecaki konopne nie zmieniają kształtu pod wpływem wilgoci. Tkanina konopna posiada właściwości antybakteryjne, jest odporna na pleśń i świetnie oddycha. Wraz z czasem użytkowania plecak staje się coraz bardziej miękki co działa na jego korzyść. Włókna konopne doskonale przyjmują barwniki, nawet lepiej niż bawełna, dzięki temu produkty wytworzone z konopi długo zachowują kolor, ponad to posiadają właściwości blokujące promieniowanie UV.

Doskonale nadaje się na długie podróże, ponieważ żadna wilgoć im nie straszna. Kupując plecak konopny https://konopienamaksa.pl/product-category/akcesoria-konopne/duze-plecaki/ można mieć pewność, że będzie służył długie lata i będzie niezawodnym towarzyszem przygód. Każdy kto ma na względzie ekologie na pewno będzie zadowolony posiadając produkty w stylu etno, które pochodzą z Nepalu. Taki plecak sprawdzi się także na co dzień, jest niezwykle pojemny i wygodny.

Materiał przygotowany wraz z Partnerem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *