Prezerwatywa dla kobiet
Rożności

Prezerwatywa dla kobiet

To dość nowa i jeszcze niezbyt popularna metoda antykoncepcji mechanicznej. Jest ona przeznaczona dla kobiet. Metoda ma skuteczność ok. 95% przy właściwym jej stosowaniu.

Prezerwatywa dla kobiet jest pochewką z dwoma pierścieniami, z których jeden jest zamknięty i jest umieszczany w pochwie, natomiast drugi pozostaje na zewnątrz i zakrywa także częściowo srom. Chroni ona podobnie jak męska prezerwatywa przed chorobami roznoszonymi drogą płciową.

Dla niedoświadczonych osób jej założenie może stanowić problem i być krępujące w trakcie stosunku płciowego. Pewnym dyskomfortem może także być to, że zewnętrzny pierścień wystaje na zewnątrz.

Prezerwatywa dla kobiet jest jednorazowego użytku, jednak nie musi być wyjmowana od razu po ejakulacji. Aby była skuteczne musi być odpowiednio założona i trzeba uważać aby podczas stosunku członek nie znalazł się obok niej. Podobnie jak w przypadku prezerwatywy dla mężczyzn podczas jej niewłaściwego stosowania jesteśmy narażeni na pęknięcia.

Niestety obecnie, ze względu że ta metoda antykoncepcji nie jest bardzo rozpowszechniona zakup prezerwatywy dla kobiet może być dość trudny pomimo, że powinna ona być dostępna w każdej aptece bez recepty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *