Obowiązkowo prezerwatywa
Rożności

Prezerwatywy wady i zalety

Znanych jest bardzo wiele środków antykoncepcyjnych, ale do najpopularniejszych należą zdecydowanie prezerwatywy. Nie ma co się temu dziwić, wszak nie kosztują one wiele, a używane są nieprzerywanie od 5 stuleci. W tym artykule postaramy się przybliżyć temat prezerwatyw, gdyż dzięki nowoczesnej technologii stworzono blisko 100 odmian tego środka antykoncepcyjnego.

Prezerwatywy – wada jest jedna i dotyczy ona obojga

Każda forma antykoncepcji ma swoje plusy i minusy. W przypadku tabletek minusem będzie ich wpływ na narządy wewnętrzne, zaś w przypadku prezerwatywy doznania w trakcie zbliżenia. Każdy mężczyzna i pewnie 50% kobiet gdyby miało taką możliwość, wyrzuciłoby prezerwatywy z domu. Ze statystyk wynika, że prezerwatywa zmniejsza o 40% wszystkie doznania w trakcie zbliżenia. Wiele kobiet narzeka również na to, iż zbyt mała prezerwatywa znacznie kurczy penisa, co w konsekwencji powoduje słabsze doznania lub ich całkowity brak. Problemem będzie także lateks – wiele osób ma na niego uczulenie.

Plusów jest kilka

Do zalet prezerwatyw z pewnością należy zaliczyć ich skuteczność, dostępność a nader wszystko minimalne konsekwencje z tytułu ich wyboru. Prezerwatywa chroni także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV. Popularny „kondom” powinien być głównym środkiem antykoncepcyjnym dla młodych par, które po raz pierwszy próbują zbliżenia i chcą za wszelką cenę poznać swoje ciała oraz reakcje. Dzięki prezerwatywie można bezpiecznie wkroczyć do świata dorosłych.

Prezerwatywy nie są nazbyt lubiane, ale skuteczne. Każda para powinna posiadać przynajmniej jedną paczkę w momencie, kiedy inne środki antykoncepcyjne nie wchodzą w grę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.