Tabletki antykoncepcyjne wady i zalety
Antykoncepcja,  Rożności

Tabletki antykoncepcyjne wady i zalety

Każda forma antykoncepcji jest słuszna jeśli chcemy się zabezpieczyć, lecz w ostatnich latach coraz częściej mówi się tylko o jednej z nich. Tabletki antykoncepcyjne uznawane są za najbardziej skuteczne, ponieważ wpływają na działanie hormonów, ale w przypadku ich stosowania nie trudno dostrzec kilku wad. W tym artykule skupimy się głównie na wadach, gdyż zalety stosowania tabletek zna każdy z nas.

Czym tak naprawdę są tabletki anty?

Pigułki zawierają w składzie etynyloestradiol oraz gestagen – dwa główne składniki odpowiadające za mechanizm miesiączkowy. Dzięki codziennemu stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych praktycznie niemożliwym jest zapłodnienie kobiety. W skrócie tabletki można opisać jako skuteczna tarcza. Niestety, ale codzienne stosowanie pigułek mocno obciąża wątrobę oraz nerki. Ingerencja w system hormonalny kobiety powoduje zaburzenia na tle emocjonalnym. Zazwyczaj po 2-3 miesiącach stosowania tabletek kobieta zaczyna czuć się osowiała i może wykazywać tendencję do tycia.

Dobrą informacją jest fakt, że dzięki nieustającym badaniom nad tabletkami już wkrótce powstaną specjalne pigułki zawierające bezpieczne substancje dla wątroby oraz nerek, a do tego ich skuteczność będzie wynosić niemal 100%. W obecnym świecie nie istnieje lepsza metoda antykoncepcyjna od tabletek hormonalnych. Nawet jeśli kobieta czuje się nieswojo przyjmując dany lek, to zawsze może zamienić go na inny z mniejszą dawką środków hormonalnych. Z opinii kobiet jasno wynika, że najchętniej odstawiłyby tabletki, ale to jednak najskuteczniejsza metoda antykoncepcji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.