Top3 filmów romantycznych na wieczór dla dwojga
Rożności

Top3 filmów romantycznych na wieczór dla dwojga

Filmy romantyczne to jeden z najbardziej ukochanych i zarazem niedocenianych gatunków filmowych. Widzom szczególnie przypadły do gustu komedie romantyczne, które bawią do łez i wzruszają. Ludzie są głodni żartów i szczęśliwych zakończeń.

Popularność filmów romantycznych wzrosła szczególnie w latach 90-tych. Które należą już do klasyki gatunku? Oto top3 filmów romantycznych dla dwojga, które sprawią że miło spędzicie czas i zapomnicie na moment o wszelkich problemach. Jeśli jeszcze któregoś nie widzieliście to musicie koniecznie obejrzeć.

Zobacz także: Udana pierwsza randka – gdzie ją zaprosić?

Francuski Pocałunek (1995)

Francuski Pocałunek (1995) – to jeden z klasyków gatunku, którego po prostu nie można nie znać. W głównej roli wystąpiła królowa romantycznych komedii lat 90-tych – Meg Ryan. Film opowiada o Kate – amerykańskiej nauczycielce, która stara się o kanadyjskie obywatelstwo, aby móc tam na stałe zamieszkać ze swoim narzeczonym Charliem. Niestety mężczyzna wylatuje do Francji, gdzie poznaje piękną Juliette i porzuca Kate.

Zdesperowana kobieta natychmiast zapomina jak bardzo boi się latania i wsiada w samolot odzyskać swojego narzeczonego. Tam poznaje drobnego kryminalistę Luca (Kevin Kline), który ukradkiem chowa w jej plecaku naszyjnik warty tysiące dolarów. Luc postanawia pomóc Kate w odzyskaniu Charliego, ale w drodze przez Francję zaczyna do niej czuć coś więcej.

Moje wielkie greckie wesele (2002)

Moje wielkie greckie wesele (2002) – popularność tego filmu osiągnęła takie szczyty, że po kilkunastu latach nakręcono drugą część. Toula Portokalos jest dzieckiem greckich imigrantów, którzy są niezwykle dumni ze swojego pochodzenia i na każdym kroku muszą o tym przypominać. Kobieta ma już 30 lat i nadal mieszka w rodzinnym domu, ale szczęście zaczyna się do niej uśmiechać, kiedy poznaje przystojnego Iana.

Przeczytaj również: Kino pełne akcji! 5 najlepszych filmów sensacyjnych na wieczór

Jest tylko jeden problem – Ian nie jest Grekiem. Teraz Toula musi skupić się na tym, aby rodzina zaakceptowała jej nie-greckiego partnera. W filmie pojawia się wiele przezabawnych dialogów i ciekawych postaci. W trakcie seansu na pewno nie będziecie się nudzić.

Last Christmas (2019)

Last Christmas (2019) – to jeden z najnowszych wyciskaczy łez ostatnich lat, w którym główną rolę zagrał brytyjski aktor Henry Golding. Zasłynął na świecie dzięki innej komedii romantycznej pt. „Bajecznie bogaci Azjaci”. Film „Last Christmas” oparty jest na słynnej świątecznej piosence George’a Michaela o tym samym tytule.

Młoda sprzedawczyni ze sklepu bożonarodzeniowe o imieniu Kate (Emilia Clarke) zaniedbuje swoją pracę, przyjaciół i rodzinę. Dziewczyna rok wcześniej przeżyła ciężką chorobę, ale nie umie odnaleźć sensu w swoim życiu i w dodatku niezdrowo się odżywia. Kiedy poznaje uroczego i atrakcyjnego Toma – wolontariusza w schronisku dla bezdomnych – postanawia się zmienić. Tom skrywa jednak pewien sekret, a Kate próbuje się dowiedzieć o co chodzi.

   Dzięki filmom romantycznym możemy zakochiwać się w kółko od nowa, bez ryzyka złamania serca. Dobrych filmów romantycznych jest oczywiście znacznie więcej. Warto sobie wcześniej ustalić czy mamy bardziej ochotę na więcej śmiechu czy więcej łez. Szczęśliwe zakończenia nie są zawsze gwarantowane, ale na pewno czekają nas niezapomniane historie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *