Tabletki antykoncepcyjne
Antykoncepcja,  Rożności

Kiedy używać tabletek antykoncepcyjnych

Każda kobieta, która regularnie uprawia seks myśli o tabletkach antykoncepcyjnych. Dla wielu z nich to jedyna sensowna forma zabezpieczenia. Mężczyźni sami z siebie dość często namawiają swoje kobiety do takiego zabezpieczenia z dwóch powodów. Po pierwsze: ryzyko zajścia w ciążę jest praktycznie zerowe, a po drugie: dzięki takiej formie antykoncepcji doznania ze współżycia są bardzo ciekawe.

To, kiedy należy używać tabletek antykoncepcyjnych zależy od dwóch czynników. Jeśli kobieta jest młoda i nie ma w planach żadnej ciąży, to oczywiście tabletki będą dobrym rozwiązaniem, jednak jeśli kobieta zastanawia się nad dzieckiem, to nie powinno się stosować tabletek. Po ich odstawieniu hormony zaczynają buzować i trudno będzie zajść w ciąże. Często lekarze piszą artykuły, że tabletki powodują bezpłodność – to niestety może się okazać prawdą.

Nie ma doskonałego czasu na użycie tabletek antykoncepcyjnych. To zależy wyłącznie od kochanków. Jeśli oboje są zdania, że na tym etapie życia warto zaszaleć, to tabletki jak najbardziej będą dobrym wyborem. Wszystko jest dla ludzi a od kilku lat wiele laboratoriów pracuje nad unowocześnieniem tej metody antykoncepcji. Wykorzystane są inne związki chemiczne, które nie będą powodować żadnych przykrych konsekwencji i będą pozwalały na zajście w ciążę po odstawieniu antykoncepcji.

Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z ginekologiem. To on sam zadecyduje czy dana kobieta może przyjmować tabletki, czy lepiej jak jeszcze poczeka. To w końcu jego praca i obowiązek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *