W co warto wyposażyć garaż? Wiosenne porządki czas zacząć!
Rożności

W co warto wyposażyć garaż? Wiosenne porządki czas zacząć!

Wiosna zbliżą się nieubłaganie, a z nią uwielbiane przez wszystkich „wiosenne porządki”. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że dobrze uporządkowany garaż jest tak samo ważny, jak inne pomieszczenia w domu. Warto poświęcić mu trochę czasu, by wszystko było na swoim miejscu, a przestrzeń była dobrze zagospodarowana i funkcjonalna. Na co więc zwrócić uwagę?

Urządzając garaż, pamiętaj, by brać pod uwagę ergonomię. Dbałość o wygląd nie jest w tym pomieszczeniu najważniejsza. Meble, które zastosujemy do naszego miejsca „pracy”, nie muszą kosztować fortuny! Możesz zamienić je na tańszy odpowiednik. Jeśli jesteś z tych, którzy sami wszystko zrobią najlepiej, dobrym rozwiązaniem wydają się — ręcznie robione półki garażowe np. z płyt OSB! Pamiętaj jednak, że półki ze zwykłej płyty wiórowej mogą szybko stracić na swojej przydatności, gdyż szybko absorbują wilgoć, która znajduję się w pomieszczeniu. Do urządzania garażu i jego organizacji przydadzą Ci się jeszcze wieszaki, haki i wszystko, na czym możesz zawiesić przeszkadzające Ci elementy warsztatu.

Funkcjonalne miejsce pracy

Najważniejszym zdaniem jest zastanowić się, co będzie nam potrzebne w garażu! Jeśli masz samochód to dobrze jest określić, już na początku, jego miejsce postoju. Następnie zastanów się, jaki cel ma jeszcze do spełnienia garaż. Jeśli lubisz majsterkować i wykonywać drobne prace naprawcze np. lutowanie, powinieneś wyposażyć się w odpowiedni stół. Jeśli masz ogród, na pewno przydałoby się wyznaczyć miejsce na kosiarkę i inne ogrodowe narzędzia. W tym pomieszczeniu można też trzymać sprzęt turystyczny i sportowy.Na pewno będziesz potrzebował miejsca dzięki, którym posegregujesz wszystkie elementy takie jak: gwoździe, młotki. Do tego przydadzą Ci się półki — świetnie sprawdzą się metalowe regały magazynowe, które łączą wytrzymałość z lekkością konstrukcji.

W co warto wyposażyć garaż? Wiosenne porządki czas zacząć!

Narzędzia to must have

Doposażony garaż to garaż pełen narzędzi. Ich ilość zależy od naszych potrzeb, ale także od czynności, które wykonujemy najczęściej. Staraj się korzystać z rozwiązań renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość produktów i udzielają na nie długoterminowej gwarancji.

Co powinno znaleźć się w każdym garażu? Na pewno powinieneś pomyśleć o imadle, podnośniku, wkrętarce, kluczach płaskich, kluczach nasadkowych, czy spreju smarującym. W wielu sytuacjach przyda Ci się kompresor! Urządzenie to nie tylko napompuje koła Twojego roweru na zbliżającą się wiosnę, ale także odkręci śrubę, pomoże pomalować ściany.

Oświetlenie garażu

Niezależnie, w co wyposażymy nasz garaż, musimy pamiętać, żeby zainwestować w oświetlenie. Wszystkim pomyśleć o dobrym oświetleniu wnętrza. Chodzi zwłaszcza o doświetlenie miejsc, w których będziemy wykonywać prace. Wiele badań pokazuje, że złe oświetlenie psuje wzrok, dlatego oprócz głównych lamp, montowanych na suficie, warto używać latarek i lamp warsztatowych. Jeśli jesteś na etapie wyboru model, zdecyduj się na solidny i dobry jakościowo sprzęt, tak, aby służył Ci przez lata.

W co warto wyposażyć garaż? Wiosenne porządki czas zacząć!

Profesjonalne lampy warsztatowe są produkowane z myślą o majsterkowiczach, którzy radzą sobie z pracami różnego rodzaju – od wiercenia dziur w drewnie, aż po samodzielną naprawę auta.

Kompletując wyposażenie do garażu, pamiętaj, by przede wszystkim spełniało ono wszystkie Twoje potrzeby i wymagania. Dostosuj wszystkie urządzenia tak, by korzystanie z nich było proste i praktyczne.

Szukając wyposażenie, które posłuży nam w garażu lub odświeży Twój samochód, zajrzyj na nocar.pl. Znajdziesz tak wiele i więcej akcesoriów, które pomogą Ci uporządkować Twój mały warsztat :)

Jeśli zaś szukasz inny porad wejdź → tutaj.

źródło zdjęć: pixabay.com, philips.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.