Wycieczki szkole - podróżujemy do Londynu
Rożności

Wycieczki szkole – podróżujemy do Londynu

Wycieczki szkolne do Londynu to świetny pomysł na zapewnienie młodzieży dobrej rozrywki połączonej z edukacją. Londyn jest miastem, w którym naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Dla turystów dostępne są liczne muzea, galerie, parki i miejsca, gdzie zajrzeć po prostu trzeba. Do tego można do większości wejść bezpłatnie lub za niewielką opłatą.

Jedną z bardziej znanych i częściej uczęszczanych ulic Londynu jest Baker Street. Znajduje się tam m.in. mieszkanie Sherlocka Holmesa i muzeum związane z tamtejszą epoką. Jednakże muzeum, które cieszy się znacznie większym powodzeniem wśród turystów to British Museum, gdzie do oglądania jest naprawdę sporo. Równie często zwiedzanym obiektem okazuje się Tower Bridge.

Ci, którzy chcą po prostu pospacerować, przyjrzeć się urokom miasta i porobić zdjęcia, z pewnością wybiorą spacer wzdłuż Tamizy. Nikt oczywiście nie zapomni o Big Benie i londyńskim parlamencie.

Obowiązkowymi punktami, jakie zaliczają wycieczki szkolne do Londynu jest pałac Buckingham i katedra Westminsterska. Wszystkim miłośnikom malarstwa z pewnością przypadnie do gustu National Gallery przy Trafalgar Square. Wstęp jest bezpłatny, choć mile widziane są dobrowolne datki. Wystawa jest imponująca i naprawdę jest co oglądać.

Dla uczniów kolejnym, obowiązkowym punktem wycieczki szkolnej jest Greenwich. Znajduje się tu piękny park, obserwatorium i strefa edukacyjna. Można tu ciekawie spędzić czas, np. bawiąc się w drużynę misji na Marsa.

Londyn to miasto godne zwiedzenia. Z tego powodu często organizuje się tu tanie wycieczki szkolne. Możliwość przejazdu autokarem, tanie hostele i bezpłatne atrakcje sprawiają, że można tu niedrogo, przyjemnie i ciekawie spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.