Zabezpieczenie swojej przyszłości
Rożności

Zabezpieczenie swojej przyszłości

Dopóki jesteśmy młodzi i zdolni do pracy – często nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądała nasza starość. Chęć korzystania z życia „tu i teraz” sprawia, że nasze ciężko zarabiane pieniądze wydajemy na podróże, restauracje, rozrywkę czy samochody. Złorzeczymy jedynie, gdy na pasku płac widzimy jak duże kwoty są nam zabierane w ramach różnych składek i podatków.

Zobacz: 5 kosmetyków dla mężczyzn, które musisz mieć

Czy jednak składki które jesteśmy zobligowani płacić zapewnią nam tzw. „godną starość”. Dane demograficzne jasno wskazują, że jesteśmy społeczeństwem starzejącym się – może się więc okazać, na co już teraz wskazuje wielu ekonomistów, że państwowe instytucje za kilkadziesiąt lat znajdą się w poważnych tarapatach. A my w finansowym dołku.

W co inwestować oszczędności?

Warto zatem już teraz rozejrzeć się za alternatywnymi możliwościami inwestowania swoich pieniędzy czy założeniem prywatnego, niezależnego od decyzji politycznych, funduszu albo konta emerytalnego (co w zachodnich krajach jest czymś bardzo powszechnym). Dzięki temu odkładając systematycznie niewielkie sumy będziemy mogli odłożyć spory kapitał na swoją jesień życia a przy tym nie odczujemy zbytnio niższego standardu życia teraz.

Zgromadzone dodatkowo środki będą mogły być uzupełnieniem do wypracowanej przez nas emerytury albo, jeśli umowa z instytucją finansową to przewiduje – będziemy mogli podjąć całą pulę jednorazowo i… możliwości ich wydania będzie na pewno całe mnóstwo!

Zabezpieczenie swojej przyszłości
Zabezpieczenie swojej przyszłości

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *