Idealna sylwetka na lato
Sport,  Uroda

ABC domowej siłowni

Wielu ludzi, szczególnie młodych, marzy o wyrzeźbionej sylwetce ładnie podkreślającej mięśnie. Z tego względu oczywiście, każdy chcąc popracować nad własnym wyglądem wybiera trening. trening jednak musi być precyzyjnie skoordynowany, tak aby pracować nad wszystkimi partiami mięśni dla oczekiwanego skutku. Najlepszym miejscem, które zapewnia to wszystko jest oczywiście profesjonalna siłownia. Jednak nie każdy ma do niej dostęp. Mimo że karnety na siłownię nie są drogie, zwłaszcza w skali miesiąca, niektóre miasta i miejscowości mają do nich utrudniony dostęp, innymi słowy, siłownie nie wszędzie są pod ręką.

Dlatego pozostaje poszukiwanie ich na własną rękę, lub podjęcie alternatywnej decyzji o stworzeniu własnej. Siłownia w domu jest często tematem tabu. Przyczyn takiego stanu jest kilka, a najważniejsze są dwie. Jedną z nich jest ilość miejsca potrzebne na zamontowanie ewentualnego sprzętu, a drugą cena poszczególnych elementów.

Problemu pierwszego nie da się tak łatwo przeskoczyć, ale oprócz pomieszczeń domowych można wykorzystać piwnicę, garaż, a wszyscy mieszkający w domach jednorodzinnych mają jeszcze łatwiej, mają strychy, budynki gospodarcze. Tak więc niemal każdy ma możliwość do stworzenia dla siebie mniej lub bardziej bogato wyposażonej siłowni.

Problem finansowy też jest dyskusyjny. Profesjonalne siłownie wyposażone za setki tysięcy wcale nie muszą być dużo lepsze od tych za kilka tysięcy.

Organizmowi jest na prawdę wszystko jedno czy dźwiga markową sztangę, czy nawet kawałek stalowego pręta. To tylko taka wskazówka. Chodzi o to, że tworząc domową siłownię i mając co do niej pewne oczekiwania, należy się skupić tylko na niezbędnym sprzęcie. Niewielu zdaje sobie sprawę, że na dwóch, trzech urządzeniach wykonamy te same ćwiczenia, co na kilkunastu maszynach w profesjonalnych siłowniach. Niektórzy powiedzą, że ok, ale nadal pozostaje kwestia ceny. Zgadza się, ale kto powiedział, że wyposażenie siłowni w domu musi być markowe, na gwarancji, czy z metką.

Sprzęt siłowy ma to do siebie, że jest zbudowany z solidnych materiałów, a co za tym idzie, jest trwały i odporny na uszkodzenia i przedwczesne zużycie. Oczywiście nie chodzi tu o tanich podróbkach udających zaawansowany sprzęt za kilka złotych. Z tego względu pamiętajmy, że niemal całe wyposażenie siłowni można śmiało kupić używane, bez obawy o to, że nagle coś się nam zepsuje. Są oczywiście wyjątki, tak zwane okazje niemal za darmo, z gratisami i tak dalej. Jednak wiele z urządzeń dla siłowni to konstrukcje proste i ewentualne usterki ukazują się przy pierwszym kontakcie.

Dlatego sprzęt taki jak atlas, ławki do brzuszków i do sztangi warto szukać w serwisach aukcyjnych, gdzie ceny są niskie, a czasami faktycznie można trafić na okazje, kiedy dostaniemy sprzęt niemal nowy i z dowozem do domu. Reasumując, Prosty atlas, ławka do sztangi i ewentualne hantle to sprzęt, dzięki któremu każdy uzyska pożądane efekty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *