Akcesoria i zegarki idealne dla rowerzystów
Sport

Akcesoria i zegarki idealne dla rowerzystów

Aktywne uprawianie sportu jest przyjemniejsze i łatwiejsze, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria rowerowe. Po najbardziej niezbędnych elementach dla rowerzysty, warto rozejrzeć się za urządzeniami dodatkowymi, jak zegarki, komputery rowerowe czy pulsometry pozwalające na sprawdzanie osiąganych wyników i stanu zdrowia. Jakie gadżety są przydatne dla rowerzysty lub mogą stanowić udane prezenty dla wielbiciela dwóch kółek?

Zegarki na rower

Sportowe czasomierze powstające specjalnie z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia to nie tylko zwykłe zegarki, ale smartwatche, charakteryzujące się większym uniwersalizmem i wszechstronnością zastosowań. Można je bowiem wykorzystywać również przy bieganiu i pływaniu, co przydaje się przy popularnym ostatnio triathlonie lub aktywnościach zimowych.

Do cenionych zegarków dla wielbicieli rowerów i innych aktywności sportowych należą produkty firmy Suunto, wśród których znajdziemy model Suunto Trainer  z rozbudowanymi funkcjami sportowymi, GPS-em, monitorem aktywności liczącym m.in., kroki, spalone kalorie oraz monitorujący sen, a także wbudowanym pulsometrem optycznym mierzącym tętno z nadgarstka. Przy tak rozbudowanych funkcjach jest on jednocześnie niezwykle lekki i wyposażony z komfortowy pasek z silikonu, dzięki czemu znakomicie prezentuje się zarówno na damskich, jak i męskich nadgarstkach.

Typowo męskim zegarkiem dla zapalonych rowerzystów jest natomiast czasomierz Timex z kolekcji Personal Trainer Heart Rate Monitor T5K6. W zestawie do niego znajdziemy pas na klatkę piersiową mierzący tętno i współpracujący z innymi czujnikami w technologii ANT+ umożliwiające mierzenie kadencji, mocy i osiąganej prędkości. Tryb „hands-free” umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie oraz podsumowywanie pomiarów, a 18-godzinny czas pracy akumulatora, łatwość zamontowania na kierownicy rowerowej, podświetlenie z funkcją Night-Mode i klasę 5 ATM wodoszczelności powoduje, że Personal Trainer jest wyjątkowo wielofunkcyjnym zegarkiem, który z pewnością ucieszy mężczyzn, dla których regularna aktywność jest ważnym aspektem życia. 

Inne akcesoria dla rowerzystów

Jeśli nie zegarek, to przydatnymi gadżetami dla rowerzystów mogą być inne urządzenia, jak pulsometry czy komputery rowerowe. Komputer rowerowy Polar V650 to idealny tworzysz codziennych treningów informujący natychmiast o ich efektach, mierzy spalone kalorie, pomaga w wyrównaniu obciążeń treningowych tak, aby dostosować je do indywidualnych możliwości i pokazujący konieczny czas regeneracji pomiędzy kolejnymi aktywnościami. 

Z kolei minimalistyczny w formie pulsometr Polar V800 HR kryje w sobie rozbudowane funkcje Smart Coaching i GPS, które umożliwiają osiąganie coraz lepszych wyników sportowych. Kompatybilne z nim urządzenia i szeroki wachlarz funkcji to idealne rozwiązanie dla osób profesjonalnie i amatorsko zajmujących się uprawianiem sportu chcących osiągać najwyższą formę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.