Aminokwasy BCAA - w kulturystyce
Sport,  Zdrowie

Aminokwasy BCAA – w kulturystyce

BCAA to nic innego, jak aminokwas o rozbudowanych łańcuchach. W jego skład wchodzi między innymi walina, izoleucyna i leucyna. Aminokwasy BCAA stanowią główny składnik w wielu odżywkach dla kulturystów.

Cecha charakterystyczną jest to, że musi być ona podawana z jedzeniem, ponieważ organizm jej nie wytwarza.

Jak i kiedy stosować aminokwasy BCAA?

Odżywki na masę mięśniową bogate w aminokwasy stosowane są przede wszystkim, jako źródło energii dla mięśni po długotrwałych treningach. Stosowanie ich z węglowodanami powoduje, gwałtowne zmniejszenie tkanki tłuszczowej, nie wpływa to jednak na sprawność fizyczną danej osoby. Ponadto systematyczne stosowanie tego aminokwasu powoduje, że organizm nie odczuwa zmęczenia w ten sposób można dużo więcej czasu spędzić na siłowni co przekłada się na to, że możemy wykonać dużo więcej powtórzeń, reasumując trening jest bardziej skuteczny.

Bardzo ważne jest to by aminokwasy BCAA były stosowane jako dodatek do witamin, l – glutaminy czy kreatyniny. Odżywka może być podawana doustnie lub dożylnie. To w jaki sposób będziemy przyjmować ten preparat zależy tylko i wyłącznie od nas.

Aminokwasy BCAA powinno być stosowane regularnie podczas treningów. Zaleca się branie od 10 do 20 miligramów dziennie by osiągnąć najlepsze efekty. Do tego odpowiednia dieta i dobrze dobrane ćwiczenia pomogą nam osiągnąć wymarzony cel.

Ponadto odpowiedni suplementacja tych aminokwasów może przyczynić się do tego, że nasza dieta odchudzająca będzie owocniejsza gdyż nielubiany tłuszcz będzie szybciej spalany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *