Dieta odchudzająca dla sportowców
Sport

Dieta odchudzająca dla sportowców

Sportowcy podobnie jak typowi ludzie cierpią na problemy ze swoją wagą. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ większość czasu sportowcy spędzają na ćwiczeniach, a kiedy skończy im się sezon, to mogą sobie pozwolić na słodkości oraz mniej wymagającą dietę. Sportowcy, podobnie jak typowi ludzie mają problemy z wagą i muszą ją zredukować przed lub w trakcie trwania sezonu sportowego. Jak oni zrzucają zbędne kilogramy? Bardzo prosto. Poniżej opis metody.

Sportowcy z kilkoma dodatkowymi kilogramami skupiają się na tym, aby pozbyć się tłuszczu z każdej partii ciała. Najlepszym sposobem będzie trening typu crossfit. Jest to wykonywanie bardzo wielu powtórzeń jednego, konkretnego ćwiczenia. Cała sesja treningowa trwa zaledwie 15-20 minut, ale pozwala na spalenie do 500 kalorii. Nie każdy sportowiec od razu daje sobie 15 minut ćwiczeń. Dla wielu tak długi czas jest niewykonalny, dlatego warto zacząć od krótkich, 5 minutowych ćwiczeń.

Teraz kilka słów o diecie. Sportowcy w czasie zbijania wagi muszą ograniczyć węglowodany oraz pić bardzo dużo wody. 3 litry dziennie to absolutne minimum. Jako białko sportowcy dostarczają organizmowi mięso z kurczaka, indyka czy wołowinę. Jedzą 4-5 posiłków dziennie, jednak są one bardzo zbilansowane i bogate w błonnik, gdyż odpowiada on za procesy metaboliczne. Taka dieta połączona z treningami gwarantuje spadek 3 kilogramów w ciągu 30 dni. Czy osoby mniej aktywne powinny stosować taką dietę? Tak. Należy jednak pamiętać o regeneracji oraz odpoczynku. Nie wolno przeciążyć swojego organizmu, ponieważ może to doprowadzić do zerwania mięśni.

Największy wybór akcesoriów sportowych, turystycznych oraz sprzętu treningowego znajdziecie na AllSports.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.