Dieta wysokobiałkowa - dieta wspomagającą wzrost mięśni
Sport

Dieta wysokobiałkowa – dieta wspomagającą wzrost mięśni

Istnieją tysiące rodzaje różnych diet. Są diety eliminacyjne, w których wyklucza się jedzenie niektórych produktów lub diety nastawione na oczyszczanie organizmu. Stałych bywalców siłowni, najbardziej interesuje dieta wpływająca na wzrost mięśni.

Dieta na masę

Dieta na masę charakteryzuje się optymalną zawartością odżywczych składników. Bardzo ważną rolę odgrywają w niej kalorie, które powinny być nieco wyższe niż u osób stosujących inne diety.

Skuteczna dieta musi, przede wszystkim być bezpieczna dla organizmu. Odpowiednia zawartość węglowodanów, zapewni wzrost energii i tym samym pozwoli na zwiększenie wydajności podczas ćwiczeń.

Zwiększony wysiłek fizyczny, wymaga stosowania najlepszej jakości tłuszczów. Należy spożywać nierafinowane oleje roślinne i tłuste ryby.

Dieta wysokobiałkowa, czyli proteinowa jest wskazana dla sportowców. Opiera się na znacznym zwiększeniu w jadłospisie produktów zawierających białko. Do jej dużych zalet, należy to, że jest bardzo smaczna i łatwa do stosowania nawet przez dłuższy czas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.