Gdzie szukać inspiracji na trening siłowy?
Sport

Gdzie szukać inspiracji na trening siłowy?

Ćwiczysz już od jakiegoś czasu? A może dopiero odkrywasz zalety treningu siłowego? Niezależnie od doświadczenia treningowego, brak inspiracji może się okazać demotywujący.

Sprawdź jak sobie z tym poradzić.

Trening w domu? Dlaczego nie!

Zamknięte obiekty sportowe sprawiły, że większość osób zdecydowała się na trening w warunkach domowych. Brak odpowiedniego obciążenia może być deprymujący, w końcu nie każdy ma w domu mini siłownię. Nie stanowi to jednak problemu w utrzymaniu odpowiedniej formy i efektywnych treningów. Można zamówić parę niedrogich elementów, które skutecznie urozmaicą trening w domowym zaciszu. Jedną z inspiracji mogą być ciężarki ze zdejmowanym obciążeniem, zapewni to możliwość regulowania wagi ciężaru i wiele sposobów jego wykorzystania.

Kolejnym rozwiązaniem są gumy treningowe – kupując pakiet zapewnisz sobie różny poziom obciążenia, możliwy do wykorzystania przy każdej partii ciała. Wraz ze wzrostem zainteresowania treningiem domowym, strony i portale sportowe oferują mnóstwo filmików instruktażowych dotyczących poprawnego wykonywania ćwiczeń.

Przeczytaj: Zima na rowerze – jak się do niej przygotować?

W internecie nie brakuje inspirujących filmików opierających się na różnorodnych ćwiczeniach opartych na małych ciężarach, gumach lub wykorzystaniu ciężaru własnego ciała.

Gdzie znaleźć inspirację?

Z pewnością masz swoich ulubionych sportowców, od których czerpiesz inspirację i wiedzę. Zajrzyj na ich kanały społecznościowe lub blogi. Wielu trenerów skupiło się na pokazywaniu poprawnych technik wykonywanych ćwiczeń. Nie brakuje też wielu wariantów wykorzystujących różne dostępne przedmioty użytku codziennego (zarówno ciężary jak i np. butelki z wodą służące właśnie jako obciążenie przy ćwiczeniach na ręce).

Zobacz również: Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego

Internet pęka w szwach i zarówno na YouTube, Facebooku jak i Instagramie znajdziesz wszelakie inspiracje do treningów. Jeśli nie lubisz oglądać filmików i nie jesteś fanem takiej formy przekazu, zastanów się nad wynajęciem trenera personalnego, który osobiście poprowadzi Twoje treningi lub udzieli ci wszystkich wskazówek online.

Nie ograniczaj się do tych samych ćwiczeń i układów – organizm przyzwyczaja się do treningu i warto go modyfikować i urozmaicać. Inspiruj się sportowcami oraz trenerami pokazującymi treści online.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.