Sport

Golf dla początkujących – krótki poradnik

Dla niewtajemniczonych golf wydawać się może skomplikowanym sportem. i na dodatek niezbyt emocjonującym. Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną, mamy dla Ciebie szybki poradnik. Oto golf dla początkujących.

Golf dla początkujących – od czego zacząć?

W czasach dystansu społecznego golf wydaje się być sportem niemal idealnym. Rozgrywany na dużych przestrzeniach i na świeżym powietrzu może być naprawdę świetną zabawą. Aby zacząć z nim przygodę, trzeba na wstępie ominąć wszelkie przeszkody, które wydawać by się mogły onieśmielające. Golf sprawia wrażenie sportu dość elitarnego, prawda? W dodatku operuje własnym, charakterystycznym tylko dla siebie językiem, który początkowo może być trudny do opanowania.

Na szczęście na samym początku wcale nie potrzebujesz drogiego sprzętu. Wiadomo, że kije golfowe kosztują niemało. Z drugiej strony mitem jest, że pola golfowe zarezerwowane są tylko dla najbogatszych. Wystarczy poszukać najbliższego nam pola (a tych w Polsce jest całkiem sporo) i wykupić na nim lekcje z profesjonalnym trenerem. Cały sprzęt zostanie nam wypożyczony i  dobrany do poziomu naszych umiejętności.

Zajęcia na strzelnicy, czyli zanim odwiedzisz pole golfowe

Golfowe strzelnice to miejsca, które często widujemy w filmach. To w nich, ustawieni w rzędzie golfiści trenują siłę i jakość swoich uderzeń, czyli tak zwanych zamachów. Kiedy pole golfowe jest zajęte lub z innych przyczyn niedostępne zajęcia w strzelnicy (z ang. driving range) mogą być same w sobie świetną rekreacją i sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Na początek polecamy też zajęcia grupowe. Można się na nie wybrać z przyjaciółmi. To świetny sposób na spędzenie rodzinnego weekendu, a nawet na wieczór kawalerski w męskim gronie. Takie zajęcia grupowe są w dodatku nieco tańsze od tych indywidualnych.

Dress code na polu golfowym

Podczas gry w golfa obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru. Najpopularniejszym i najbardziej pożądanym elementem stroju jest koszulka polo, która wygląda bardziej elegancko od zwykłego t-shirtu. Nie powinno się grać w jeansach ani w krótkich spodenkach odsłaniających kolana i obowiązkowo do spodni trzeba mieć pasek. Buty muszą być eleganckie, ale też wygodne. W końcu golf to nie tylko stanie w miejscu. W trakcie jednej potyczki można przejść wiele, wiele kilometrów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *