Sport

Jak długo powinien trwać skuteczny trening wysiłkowy

Wiele osób przywiązuje coraz większą wagę do tego, aby dbać o swoją formę fizyczną. Poświęcając temu czas, zdajemy sobie sprawę, że jest to inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Ile zatem powinien trwać skuteczny trening wysiłkowy?

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie na jakim szczeblu znajduje się Twoja obecna kondycja fizyczna jak również kondycja wydolnościowa. Wiadomym jest, że jeśli jesteś osobą początkującą i po tym artykule postanowisz, że właśnie dziś jest ten dzień (takie chwile dopadają każdego;) i wylądujesz na siłowni podnosząc z miejsca stukilogramowe sztangi, wiedz, że to może być nienajlepszym pomysłem na start:) Jak to zwykle bywa z rozpoczęciem przygody ze sportem, miej pewność, że jesteś do treningu odpowiednio przygotowany. Co ważne, słuchaj swojego ciała oraz tego co Ci podpowiada. To Ty przekraczasz swoje granice w kierunku, który ma być Twoją wewnętrzną motywacją bądź hamulcem celem zapobiegania kontuzji. Wiele osób ma z tym trudności.

Efektywnym rozwiązaniem okazują się być treningi pod okiem trenerów personalnych. Taka metoda treningu pozwala na dopasowanie czasu wysiłku pod kątem Twoich potrzeb oraz możliwości. Masz również pewność, że taka aktywność jest aktywnością różnorodną i zbilansowaną pod względem nacisku na poszczególne partie mięśniowe.

Co więcej, trening dzielony jest na odpowiednie sekwencje, w których nie brakuje części rozgrzewającej, która przygotuje ciało do intensywnej pracy, treningu głównego oraz stretchingu, jakże ważnego do regeneracji.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *