Jaka koszulka sprawdzi się lepiej na siłowni?
Sport

Jaka koszulka sprawdzi się lepiej na siłowni?

Koszulka, w której trenujemy na siłowni, powinna zapewniać maksymalnie duży komfort. Nie może być ani za duża, ani zbyt obcisła – najwyższym priorytetem jest bowiem zapewnienie maksymalnej swobody ruchów. Od tego, jak dobrze czujemy się w naszej koszulce na siłownię, zależy poprawność wykonywanych przez nas ćwiczeń. Część użytkowników preferuje zwykłe, bawełniane T-shirty, inni wybierają wykonane ze specjalistycznych materiałów techniczne koszulki na siłownię lub ubrania przeznaczone do uprawiania innych sportów. Kto ma rację?

Bawełniane T-shirty

Jeśli na siłowni jesteś nowicjuszem, zapewne nie chcesz inwestować zbyt wiele w sprzęt i ubrania. Przede wszystkim nie wiadomo, jak długo utrzyma się Twój zapał. Koszulka z bawełny jest zawsze pod ręką i nie trzeba planować dodatkowego prania, by mieć co założyć na trening. Czy ma ona jakieś minusy? Niestety tak, przede wszystkim bardzo łatwo chłonie wilgoć i po chwili jesteśmy zmuszeni ćwiczyć w zupełnie mokrym ubraniu. Jest to zarówno niewygodne, jak i nieestetyczne. Dodatkowo gdy wykonujemy bardziej skomplikowane ruchy, koszulka raz za razem przykleja się do ciała. Z tego powodu po kilku – kilkunastu treningach większość trenujących decyduje się na zakup bardziej zaawansowanej koszulki na siłownię.

Techniczne koszulki na siłownię

Stali bywalcy siłowni wybierają przeważnie specjalistyczne koszulki na siłownię, nazywane często “technicznymi”. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim są wykonane z mieszanki syntetycznych tkanin o specjalnych właściwościach. Właśnie one sprawiają, że materiał nie chłonie wilgoci, a skutecznie odprowadza ją na zewnątrz. Wszystkie wskazane powyżej wady bawełnianych koszulek zostają więc wyeliminowane, a w trakcie ćwiczeń zapewniona zostaje ogromna wygoda. Dużo większa jest również wytrzymałość profesjonalnych koszulek na siłownię. Mają one dodatkowe szwy, a sam materiał jest właściwie nie do zdarcia. Kto choć raz przyjdzie w tego typu koszulce na siłownię, nie będzie mógł wrócić do bawełnianego T-shirtu.

Inne rozwiązania

Oprócz wskazanych powyżej, chętnie kupowane przez amatorów siłowni są koszulki przeznaczone do uprawiania innych sportów, przede wszystkim mieszanych sztuk walki. Po części wynika to z tego, że kupującymi są często osoby uprawiające kilka dyscyplin. Często koszulki do MMA, tak zwane “rashguardy” posiadają w jakimś aspekcie przewagę nad koszulkami na siłownię – nawet bowiem za tak prostą rzeczą, jak zwykła koszulka sportowa, kryje się ciągła rywalizacja producentów i stały postęp technologiczny. Zachęcamy więc do zapoznania się z różnymi rozwiązaniami i dostosowania zakupu do własnych potrzeb treningowych!

Materiał partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.