Kółka gimnastyczne - alternatywne rozwiązanie dla siłowni
Sport

Kółka gimnastyczne – alternatywne rozwiązanie dla siłowni

Trening siłowy z ciężarami często wiąże się z dużymi kosztami. Sprzęt nie jest tani, a jeżeli chcemy zacząć chodzić na siłownię, musimy co miesiąc opłacać karnet. Do tego trzeba wliczyć koszty dojazdu i stracony przy tym czas. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że siłownia nie jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć trenować dla siły i hipertrofii.

Kółka gimnastyczne są znacznie tańszą alternatywą, a dodatkowo dosyć widowiskową, jeżeli ćwiczymy pod elementy statyczne takie jak np. waga przodem, maltese, iron cross, ale mówimy tutaj już o latach treningu. Koszt kupna kółek gimnastyczny to mniej więcej 100-150zł. Tyle właśnie wynosi cena większości karnetów miesięcznych na siłownię, a takie kółka będą nam służyły latami.

Dlaczego kółka gimnastyczne na hipertrofię?

Hipertrofia mięśniowa to efekt kombinacji odpowiedniej diety i bodźca w formie oporu, z którym mięsień musi sobie dać radę. W ten sposób się adaptuje i rośnie, mówiąc najprościej.

Oczywiście po jakimś czasie, jeżeli na przykład podciąganie będzie za łatwe, musimy zmienić wariant, aby ćwiczenie nadal było wyzwaniem dla naszego ciała. We wszystkich dyscyplinach siłowych, aby był wzrost, musi być odpowiedni bodziec. Ciało nie rozróżnia tego, czy opór to masa własnego ciała, czy zewnętrzny ciężar na sztandze, także osoba twierdząca, że tego typu ćwiczenia nie przynoszą efektów, nie ma zwyczajnie racji.

Trening na kółkach gimnastycznych może przynieść takie same rezultaty pod kątem hipertrofii jak trening na siłowni, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Jeżeli, stale będziemy utrudniali dane ćwiczenie np. dążąc do podciągnięć na jednej ręce, czy zmieniając ustawienie ciała podczas wykonywanego ćwiczenia, będziemy widzieli postępy i wzrost.

Oszczędność czasu i pieniędzy

To jest chyba jedna z najważniejszych zalet treningu na kółkach gimnastycznych, których koszt wynosi 100-150zł. Dodatkowo oszczędzamy czas na dojazdach, ponieważ taki sprzęt możemy zamontować niemalże wszędzie (drzewa, słupki, bramki, drążki itd.) , co oznacza, że nie musimy szukać daleko, aby wykonać solidny trening.

Niesamowita siła i kontrola własnego ciała

Ćwicząc na kółkach, nauczymy się czegoś, co ułatwi nam życie, a jest to kontrola własnego ciała i koordynacja. Trening na kółkach nie polega na izolowaniu poszczególnych mięśni, a na harmonijnym użyciu wielu grup mięśniowych, tak aby w skuteczny sposób kontrolować ruch. Dzięki temu rozwijamy się równomiernie, a nasze ciało jest w pełni funkcjonalne, rozciągnięte i sprawne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *