odzież biegowa
Moda,  Sport

Kupujesz odzież biegową? Oto 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę


Wiele osób, które dopiero rozpoczyna swoja przygodę z bieganiem na pewno zauważyło, jak trudno jest wybrać naprawdę wartościową odzież do biegania. Uwagę trzeba zwrócić na naprawdę wiele czynników i dopasować wybrany strój idealnie do swoich potrzeb – jest on przecież równie ważny jak dobre buty do biegania. Jak kupić dobrą odzież do biegania? Sprawdźmy.

Naturalne czy sztuczne?

Wielu z nas nadal myśli, że nie ma lepszej odzieży sportowej niż ta wykonana z włókien naturalnych. Niestety nie jest to do końca prawda. – Pamiętajmy, że bawełniana koszulka rzeczywiście dobrze chłonie pot, ale zatrzymuje go w sobie. Nasiąka i zaczyna lepić się do ciała. Skutek jest taki, że trenujemy w mokrej, krępującej ruchy odzieży. I jest to problem nie tylko biegaczy, ale również np. piłkarzy. – mówi Marcin z futbolsport.pl

Idealnym wyborem są ubrania z nowoczesnych włókien, które absorbują wilgoć i odprowadzają ją daleko od ciała. Nie dopuszczają również do przegrzewania się ciała – koszulki czy spodenki ze specjalnych mieszanek włókien syntetycznych są przewiewne. Taka odzież gwarantuje komfort, który w sporcie jest równie ważny jak wyniki.

Zwracaj uwagę na rozmiar!

Powtarzanym od dawna mitem dotyczącym odzieży sportowej jest ten, że odzież powinna być przede wszystkim luźna. Nie jest to prawdą. Oczywiście musimy unikać ubrań ciasnych – zbyt mocno przylegających do ciała, które krępowałyby nam ruchy. -Tak samo powinniśmy unikać odzieży zbyt obszernej, która nie spełnia należycie swoich funkcji – nie chroni przed zimnem, powoduje dyskomfort i może powodować kontuzje – szczególnie jeśli wybieramy takie ubrania do gier zespołowych – dodaje doradca ze sklepu allsports.pl.

Dobrze dobrany strój sportowy nie tylko delikatnie przylega do ciała, ale również pozostawia możliwość założenia pod niego np. bielizny termoaktywnej w chłodniejsze dni.

Patrz na szczegóły!

Ostatnią rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wybierania stroju do biegania są szczegóły, które początkującemu biegaczowi wydadzą się nieistotne, a doświadczonemu powiedzą bardzo wiele o komforcie trenowania w danej odzieży. – Takimi szczegółem jest np. jakość wykonania odzieży. Uwagę trzeba zwrócić m.in. na szwy – ważne jest, by były nie tylko solidne, ale również by nie powodowały otarć – to skutecznie może zniechęcić do treningów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *