Lionel Messi ponownie zgarną Złotą Piłkę!
Sport

Lionel Messi ponownie nagrodzony Złotą Piłką!

W tym tygodniu miało miejsce bardzo wyjątkowe wydarzenie, którym z pewnością można nazwać wybór najlepszego piłkarza świata. Od wielu lat niedoścignionym liderem w tej klasyfikacji pozostaje Argentyńczyk, który na co dzień gra w FC Barcelonie – Lionel Messi.

Nic więc dziwnego, że i w tym roku bardzo wielu fachowców stawiało go w roli murowanego faworyta do zgarnięcia głównego trofeum. Czy tak się też stało? Zanim odpowiemy na to pytanie przedstawmy także polskie wątki jakie podczas całej gali również się pojawiły. W klasyfikacji głównej nominowany do nagrody był Robert Lewandowski. Nasz napastnik musiał niestety ostatecznie zadowolić się tylko ósmym miejscem. Bardzo wielu komentatorów uznało jego pozycje za zdecydowanie zbyt niską. Widać było z resztą także po reakcji samego Lewandowskiego, iż on sam liczył na dużo lepszy wynik.

Czasu jednak cofnąć nie można i jak pokazały kolejne minuty zwycięzca Złotej Piłki 2019 mógł być tylko jeden. Ponownie więc ten laur padł łupem Lionela Messiego, dla którego była to już szósta Złota Piłka w karierze. trzeba przyznać, że dokonał on rzeczy wręcz niemożliwej i jak wskazuje wielu ekspertów bardzo trudno będzie pobić ten rekord innemu zawodnikowi.

Na koniec warto wspomnieć o przepięknej przemowie jaką zaprezentował publiczności zwycięzca Złotej Piłki 2019. Podziękował on nie tylko fanom, lecz przede wszystkim swojej żonie i rodzinie za wsparcie.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.