Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego
Sport

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego

Rower stacjonarny to jedno z najbardziej popularnych urządzeń cardio spotykane w siłowniach. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup tego sprzętu do domu i ćwiczenia w domowym zaciszu.

Obecnie rowery stacjonarne to nie jest olbrzymi wydatek, więc jesteśmy w stanie połączyć przyjemne z pożytecznym. Kto by nie chciał móc oglądać telewizji jadąc na rowerze?

Korzyści jazdy na rowerze stacjonarnym

  • Poprawa kondycji i wytrzymałości organizmu
  • Mniejsze obciążenie na stawy kolanowe i biodrowe
  • Spalanie zbędnych kalorii
  • Połączenie relaksu (oglądanie TV) z ćwiczeniami (jazda na rowerze)

Na co zwrócić uwagę wybierając rower stacjonarny

  1. Nowy czy jednak używany

Wszystko zależy od środków, jakie chcemy przeznaczyć na zakup roweru. Jeśli jednak wybieramy rower używany warto kupić go renomowanej i znanej firmy. Tego typu produkty dłużej będą nam służyły i wiemy, że są wykonane z dobrych jakościowo części

2. Sposób regulacji obciążenia

Wyróżniamy trzy sposoby regulacji obciążenia – mechaniczny, magnetyczny i elektromagnetyczny.

  • Mechaniczny system oporu – to najtańsze rozwiązanie. Polega ono na dociskaniu specjalnego pasa do koła, przez co zwiększa się siła tarcia, zwiększając opór. Tego typu rozwiazanie są podatne na uszkodzenia, ale również bardzo łatwo je naprawić.
  • Magnetyczny system oporu – jest ta dość ciche rozwiązanie i bardzo dokładnie można dostosować jego obciążenie do własnych potrzeb. Polega on na magnetycznym ustawianiu oporu przy pomocy hamulca magnetycznego.
  • System elektromagnetyczny – polega na sterowaniu obciążeniem poprzez hamulec magnetyczny, jak również przy pomocy systemu elektronicznego, który steruje silnikiem.

3. Liczba stopni regulacji

To bardzo ważny aspekt, ponieważ umożliwia nam dostosowanie obciążenia do własnych potrzeb. Im więcej jest trybów, tym dokładniej możemy dopasować obciążenie do swoich potrzeb.

4. Waga roweru stacjonarnego

Im waga roweru jest większa tym rower podczas jazdy staje się znacznie bardziej stabilny. Powinniśmy szukać roweru o wadze od ok. 20 kg. Tanie rowery o wadze ok. 10kg będą dla dorosłej osoby bardzo niestabilne podczas ćwiczeń.

5. Regulacja siodełka oraz kierownicy

To dość istotny element – musimy mieć możliwość dostosowania wysokości siodełka oraz kierownicy w zależności od wzrostu osoby, która będzie na nim ćwiczyłą.

Jaki rower kupić?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego

Nie dysponując dużym budżetem, warto chwilę zaczekać dołożyć trochę pieniędzy i kupić rower, na którym będziemy mogli z przyjemnością trenować. Nie warto kupować bardzo tanich i lekkich rowerów, bowiem za chwilę się popsują i są bardzo niestabilne.

Warto wybrać rozwiązanie w rozsądnej cenie, z dobrym serwisem i sprawdzonej marki.

Rower stacjonarny Essential Domyos to rozwiązanie łączące dobre wykonanie, stabilność z dość przystępną cenę. W cenie mamy również 2 letnią gwarancję oraz serwis door-to-door.

Sprawdź cenę: Rower stacjonarny Essential Domyos

Waga tego roweru to 20kg, więc dla normalnie zbudowanej dorosłej osoby jest to wystarczająca waga, aby stabilnie i bezpiecznie ćwiczyć na tym urządzeniu.

Poniżej kilka przykładów:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.