Ruszamy na murawę!
Sport

Polska gola!

Polska reprezentacja w piłce nożnej już nie przynosi nam wstydu. Kiedyś było niestety inaczej. Po mundialu w Korei i Japonii nasza reprezentacja grała totalny piach. Dzisiaj posiadamy bardzo dobrych zawodników i o wyniki meczów nie musimy się już tak bać. Czy Polska awansuje na Euro 2016, które zostanie rozegrane we Francji? Naszym zdaniem tak.

Kilka dni temu przegraliśmy mecz z Niemcami 3-1. Ale to nie znaczy, że przegraliśmy kwalifikacje. W tabeli na dzień dzisiejszy nadal jesteśmy na miejscu, które premiuje nas awansem na mistrzostwa Europy. No dobra. Zrobimy sobie małą kalkulację. Czy awansując na EURO mamy szansę na awans z grupy? Widząc obecną kadrę oraz jej możliwości pod okiem selekcjonera Adama Nawałki myślimy, że możemy zajść dalej niż tylko awans z fazy grupowej. Skąd ta pewność? W ciągu ostatnich 4 lat aż 10 piłkarzy z reprezentacji Polski stało się doskonałymi zawodnikami. Oczywiście nie pokroju Roberta Lewandowskiego (klasa światowa). Mimo tego posiadamy w swoich szeregach takich zawodników, którzy potrafią jedną akcją zadecydować o wyniku meczu – a to ważne!

Na co możemy liczyć w przypadku ewentualnego (naszym zdaniem pewnego) awansu na Euro 2016? Myślimy, że nawet na brązowy medal. I znów. Skąd takie myślenie? Ponieważ obserwujemy inne drużyny. Na dzień dzisiejszy Polska reprezentacja jest w stanie pokonać reprezentację Portugalii!. Adam Nawałka robi kapitalną robotę, a że drużyna go słucha, to daje nam to nadzieję na poważne trofea w przyszłości. Dzisiaj nie musimy się już wstydzić naszych piłkarzy. Dzisiaj należy ich dopingować, bo być może czeka nas uśmiech jak w roku 1974 i 1982.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *