skok ze spadochronem
Rożności,  Sport

Porządna dawka adrenaliny tylko podczas skoku ze spadochronem

Sporty ekstremalne stają się coraz bardziej popularne. 19% społeczeństwa uważa, że taki rodzaj aktywności fizycznej odpowiada im najbardziej i pomaga się odstresować. Zdecydowana większość z nich tłumaczy to chęcią oderwania się od codziennych obowiązków.

Dzięki tej wiedzy istnieje coraz więcej możliwości, by sporty ekstremalne uprawiać. Niektórzy są uzależnieni od nadmiernej prędkości za kółkiem wystrzałowego auta, inni uwielbiają obcować z naturą. I choć każda spośród dyscyplin jest zgoła odmienna, to większość z nich ma jeden wspólny mianownik – ryzyko. Skok ze spadochronem to ryzyko, które znajduje coraz więcej sympatyków.

Skocz w tandemie

Skacząc po raz pierwszy, najlepiej jest zdecydować się na tak zwany skok tandemowy. Wykwalifikowany instruktor pozwoli spokojniej podejść do tego ekstremalnego przeżycia. Aż 72% spośród osób, które decydują się na skok ze spadochronu wybiera właśnie taką opcję. Argumentują to strachem i brakiem zaufania co do własnych umiejętności. Co ciekaw, zdecydowana większość skacząc po raz drugi (64%) decyduje się na skok indywidualny. Pojawia się zaufanie do własnych umiejętności, a znika debiutancki stres.

Ważna jest pogoda

Przy sportach powietrznych pogoda jest jednym z najważniejszych elementów. I wcale nie chodzi tu o temperaturę, a o wiatr i deszcz. Podczas silnych podmiotów wiatru, skoki ze spadochronu są po prostu niebezpieczne. Trudniej jest oszacować miejsce, w którym spadochron wyląduje, trudniej jest również sterować sprzętem będąc kilkaset metrów nad ziemią. Bardzo często dopiero unosząc się wysoko nad ziemią, możemy zdać sobie sprawę, że pogoda na ziemi i w górze, różni się diametralnie. Nie ma więc co na siłę próbować skakać – warto poczekać. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku kwestią pierwszorzędną.

Nagrywanie filmu

Coraz więcej osób(81%) decyduje się na nagrywanie filmu wideo ze swoim debiutanckim skokiem. Powód jest jasny – chcemy pochwalić się znajomym tym, co udało się osiągnąć. Zdecydowanie rzadziej na nagranie filmu decydują się osoby, które skaczą po raz któryś z rzędu(35%). Ciekawostką jest, że osoby, które w swojej kolekcji mają już film z podniebnych wojaży, bardzo często namawiają swoich bliskich, by też spróbowali powietrznego uniesienia.

Zobacz także: Kurs szybowcowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.