Stojaki typu U - jedne z bardziej uniwersalnych i funkcjonalnych
Sport

Stojaki typu U – jedne z bardziej uniwersalnych i funkcjonalnych

Rowery opanowały miasta, miasteczka, a także tereny wiejskie, dlatego stojaków na te jednoślady nigdy za dużo. Wybór konkretnego modelu wcale nie jest taki prosty, ponieważ musi spełnić swoją rolę w określonym miejscu. Często można przeznaczyć na taki dodatek bardzo niewielką przestrzeń, dlatego wybór konkretnego modelu ma olbrzymie znaczenie. Jednym z wariantów są stojaki typu U, które cieszą się sporą popularnością, gdyż są niezwykle funkcjonalne. Jakie są ich cechy i dlaczego warto się zdecydować właśnie na takie miejsce na rowery?

Trwałe stojaki typu U odporne na różne warunki atmosferyczne

Chcąc zsiąść z roweru i wejść do sklepu, wciąż istnieje przeważnie tylko jeden sposób na to, by bezpiecznie umiejscowić swój jednoślad przed wejściem. Pomocne są wtedy stojaki – decydując się na te typu U, można liczyć na to, że wytrzymają duży nacisk. Do stojaków typu U udaje się przymocować co najmniej kilka rowerów.

Najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej, więc niestraszne są im różne czynniki atmosferyczne, w tym opady deszczu, czy niskie temperatury. Dodatkowo mogą być jeszcze ocynkowane ogniowo, co daje stuprocentową pewność, że stojaki te przetrwają bez szwanku każde warunki pogodowe. Można więc je zamontować i nie martwić się np. o ich regularną konserwację, by wiedzieć, że sprostają zadaniu.

Uniwersalne stojaki typu U dostępne w wielu wymiarach

Stojaki typu U nadają się praktycznie do przyczepienia każdego roweru, niezależnie od tego, po jakich drogach można na nim jeździć, czy też jaką ma masę. Stojaki typu U będą więc łatwe w obsłudze dla każdego, również pod względem wieku rowerzysty – zarówno dzieci, jak i dorośli szybko zapną swój jednoślad, opierając go o stojak tego typu. Ponadto można zdecydować się na stojak typu U w wielu wymiarach, przykładowo 60×80, 80×80, czy 100×80 [cm]. Jest to dobra wiadomość z co najmniej dwóch powodów – po pierwsze będą dogodne dla każdego typu roweru, a po drugie uda się je dopasować do powierzchni przeznaczonej dla rowerzystów.

Stojaki typu U w bogatej ofercie stylów

Kiedy powie się o tym, że skorzystało się ze stojaka typu U, każdy będzie mieć przed oczami właściwy model takiej konstrukcji. Jednocześnie sam kształt to nie wszystko – producenci są w stanie zaproponować różne style, w jakich te stojaki są dostępne. Najpopularniejszy wariant to kształt okrągły, ale nie jest to jedyna możliwość. Jeśli komuś zależy na tym, by przed jego obiektem stanął bardziej oryginalny dodatek tego rodzaju, może zdecydować się na niebanalne, kwadratowe stojaki typu U.

Funkcjonalne stojaki typu U pełnią kilka ról

Stojaki typu U sprawdzają się nie tylko jako stojaki na rowery. Równie dobrze można je zamontować po to, by wyraźnie zaznaczyć teren swojej posesji, czy w obrębie prowadzonej działalności. Barierka, która powstaje ze stojaków typu U jest tak samo elegancka jak tradycyjna, a do tego mogą jeszcze z niej komfortowo korzystać wszyscy rowerzyści. Równie dobrze za pomocą takich konstrukcji można odgrodzić teren z uwagi na niebezpieczne sąsiedztwo, na przykład ruchliwej ulicy. Będzie to wskazane, jeśli zwykle wokół danego terenu, na którym planuje się zamocować te stojaki, przebywają najmłodsi.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *