Facet na siłowni
Sport

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu nie zawsze bywa bezpieczne

Większość facetów lubi uprawiać sport nie tylko na siłowni, ale przede wszystkim biegać na powietrzu. Mimo że bieg to bieg i świetny sposób na dotlenienie organizmu i utrzymanie ciała w dobrej kondycji fizycznej, to czasami może nieść ze sobą różne mniej bezpieczne konsekwencje.

Większość facetów lubi uprawiać ten sport w bardziej zacisznym miejscu, jakim jest las i jego ścieżki. Niejeden spędza poranki na przebiegnięciu kilku kilometrów leśnymi traktami. To właśnie niesie ze sobą ryzyko.

Mimo że natknięcie się na jakieś niebezpieczne zwierzę takie jak dzik czy wąż należy do rzadkości, to w lesie właśnie czają się inne, mniejsze i o wiele niebezpieczniejsze stworzenia. Są nimi insekty.

Owady stwarzają zagrożenie

Owady w zasadzie nie stanowią dla człowieka zagrożenia w sensie takim jak zwierzęta większe i drapieżne. Są za to nosicielami bardzo niebezpiecznych chorób. Przykładem niech będzie kleszcz, którego ugryzienie jest wprawdzie dosyć bolesne i usunięcie go wymaga nierzadko pomocy lekarza, za to potrafi przenosić niebezpieczne dla człowieka choroby, które są bardzo trudne w leczeniu i na długi czas mogą wyłączyć sportowca z normalnego życia. Owszem, uprawianie sportu w naturalnym dla człowieka środowisku, jakim jest łono natury jest świetnym i kuszącym pomysłem, ale jak widać, mimo spokoju, jakim darzy sportowca las, może również okazać się niebezpieczny.

Inne owady i insekty również mogą poczynić w organizmie człowieka bardzo poważne szkody, dlatego ważne jest, aby poranny jogging, który poprowadzi przez lasy nie przyniósł nieoczekiwanych skutków. Zawsze należy odpowiednio się ubrać.

Lekko i przewiewnie, ale tym samym na tyle szczelnie, aby ewentualny kontakt z insektem był niemożliwy. Po powrocie do domu należy odzież dokładnie wytrzepać i uprać. Zdawałoby się, że niebezpieczeństwo uprawiania sportu wynika z możliwości wypadku z udziałem na przykład samochodu lub innego losowego zdarzenia, a nikt nie zdaje sobie sprawy z błahych z pozoru zagrożeń.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.