V- brake - niezwodne hamulce rowerowe
Sport

V- brake – niezwodne hamulce rowerowe

Jazda na rowerze stanowi niesamowitą frajdę dla wielu osób uwielbiających uprawiać sport na świeżym powietrzu. Niemniej ,aby korzystanie z tego środka transportu było w pełni i bezpieczne i satysfakcjonujące niezbędne jest posiadanie wysokiej jakości, sprawdzonego jednośladu. Zatem jakie hamulce do roweru warto wybrać, aby jazda była w pełni bezpieczna?

Hamulce rowerowe – bogata oferta

Decydując się na przemieszczanie z pomocą tego jednośladu warto zawsze wyposażyć się w taki sprzęt, który to będzie posiadał w pełni sprawdzone hamulce.

Zobacz również: Zima na rowerze – jak się do niej przygotować?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich wielbicieli jazdy na rowerze producenci oferują wysokiej jakości hamulce szosowe, tarczowe, rolkowe oraz wiele innych. Poszczególne części są powszechnie dostępne w wielu sklepach z akcesoriami do roweru.

Niezawodne hamulce V-Brake

Wśród wielu oferowanych części rowerowych dużą popularnością cieszą się niezawodne podczas użytkowania hamulce marki V- Brake. Są to bardzo popularne, uniwersalne hamulce szczękowe, które znalazły powszechne zastosowane w rowerach MTB, trekkingowych oraz miejskich. Z kolei nie sprawdzają się one w jednośladach szosowych oraz zjazdowych.

Hamulce te posiadają dwa ramiona i są w rowerach usytuowane po przeciwległych stronach widelca, a więc tylnego trójkąta ramy.

Przeczytaj także: Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego

Część ta swoim wyglądem przypomina nieco literę V i stąd też nazwa tego produktu. W przypadku tych hamulców łącznik zacisków z klamką hamulcową na kierownicy stanowi stalowa linka.

Hamulce te posiadają trwałe i stabilne klocki, które to charakteryzują się wystarczającą siłą hamowania. Wyposażenie roweru w ten produkt daje gwarancję w pełni bezpiecznej jazdy, nawet na znaczne odległości.

One Comment

  • TW Balbina

    Gdyby zamiast tego „artykułu” było samo lorem ipsum, to wartość merytoryczna by się nie zmieniła. Perfekcyjne lanie wody o niczym, w dodatku z błędami

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *