Zdobywaj świat jak Indiana Jones!
Lifestyle,  Sport

Zdobywaj świat jak Indiana Jones!

Sposób na wegetacje.

Jeśli Twój wolny dzień rozpoczynasz od włączenia telewizji, najwyższa pora to zmienić! Nie bądź przeciętniakiem. Zainwestuj w swoje samopoczucie. A dzięki temu staniesz się nie tylko wzorem do naśladowania, ale też wspaniałym kompanem wszelkich podróży czy pierwszoplanowcem w towarzystwie.

Ciekawość, to nie stopień do piekła.

Przede wszystkim postaw na ciekawość świata. Wbrew wszelkim powiedzeniom, nie jest to pierwszy stopień do piekła, wręcz przeciwnie. Dzięki otwartości umysłu możemy poznawać różne rzeczy. Dlatego oprócz czytania książek, które poszerzą horyzonty, wzbogacając nas tym samym piękną polszczyzną, warto rozejrzeć się za rozrywkami. Nie mówię tu o szalonych, bezwartościowych imprezach do białego rana. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy, rozejrzeć się a wydarzenie prawdopodobnie jest już w zasięgu naszego wzroku. W miastach, często są organizowane darmowe dni w muzeach, często też można trafić na różnego rodzaju festiwale filmowe promujące filmy różnego gatunku, od filmów krótkometrażowych, przez animowane, stare kino czy absolutne nowości kina niekomercyjnego. W wielkich centrach handlowych czy pałacach kultury organizowane są darmowe spektakle, warsztaty czy wernisaże, które pozwalają delektować się sztuką współczesną. Nawet jeśli sztuka nie jest waszym oczkiem w głowie, warto posiadać ogólną wiedzę z tego zakresu, żeby móc zabłysnąć w towarzystwie, podzielić się informacją. Pokazać się z jak najlepszej strony.

W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Uprawiaj sport, nawet jeśli dałeś się złapać w sidła jesiennej depresji, postaraj się przynajmniej raz dziennie o min 1 h na spacer, jogging. Dla bardziej ambitnych czeka siłownia, którą można stworzyć w domu, dzięki kilku prostym urządzeniom m.in. atlas do ćwiczeń, hantle czy orbitrek magnetyczny. Taki sprzęt do ćwiczeń zapewni nam wysportowaną sylwetkę oraz dobre samopoczucie w domu i pracy. Bieganie na bieżni elektrycznej da niemalże takie same efekty. Już po kilku treningach zauważysz różnice w kształtach a także poczujesz się silniejszy i pełen życia. Już nie zadowoli Cię leniuchowanie przed telewizorem.

Podróże, małe i duże…

Podróżowanie to nie tylko poznawanie dalekich zakątków świata. Rozwijasz się dzięki mały podróżom, nawet w pobliskiej okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Często nie jesteśmy świadomi pięknych krajobrazów, nieodkrytych zakątków, w których można miło spędzić czas czytając książkę, relaksując się czy zachwycając pomysłowością swoją wybrankę. Wędrowanie daje nam wiele uśmiechu, i zapewni odpoczynek po wykańczającej pracy. Zainspiruje nas do działania w tygodniu, ponieważ organizm będzie wypoczęty i gotowy do podejmowania kolejnych wyzwań.

Spędzając różnorodnie czas, zachęcasz szare komórki do ciągłego rozwoju. Zwiększanie wiedzy daje pewność siebie, szybkie odnalezienie się w towarzystwie. Będziesz mógł żyć z pełną satysfakcją, że nie należysz to nacji wegetujących ludzi, a do aktywnych, ciekawych świata, którzy mają wielką szansę na osiąganie sukcesów w każdej sytuacji. Promuj nie tylko zdrowy tryb życia, wyglądaj pięknie, uśmiechaj się szeroko, a przede wszystkim podejmuj wyzwania. Wszystkie powyższe czynniki kształcą, dlatego zapomnij o nudzie i ciesz się aktywnym życiem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.