namioty imprezowe
Lifestyle

Sposób na udaną imprezę, o którym wiele osób nie ma pojęcia

Coraz więcej osób różnego rodzaju przyjęcia organizuje poza domem. W przypadku dużych imprez, jak wesele jest to niemal oczywistością, ale coraz więcej osób decyduje się szukać sali bankietowej, by świętować chrzciny, komunię, czy też urodziny.

Problem w tym, że wiele sal bankietowych urządzonych jest w specyficznym stylu. Narzucają określony catering, zaś te, które są naprawdę ładne zazwyczaj są bardzo oblegane i trudno o rezerwację, zwłaszcza w sezonie letnim.

Dobrą alternatywą, o której wiele osób nie ma pojęciu, są namioty imprezowe.

Namioty imprezowe – co to jest?

Namioty, czy też pawilony imprezowe to po prostu przenośne, składane konstrukcje, które pozwalaj na zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu. Występują w różnych rozmiarach i kształtach. Znajdą się takie pozwalające urządzić przyjęcie urodzinowe dla bliskiej rodziny, ale także takie, które pomieszczą setkę i więcej gości weselnych.

Najczęściej składają się z solidnej stalowej konstrukcji oraz zadaszenia. Dodatkowo można wybrać także ściany, które chronią przed wiatrem i bocznym deszczem. Już sam namiot ze ścianami stanowi niezłą barierę termiczną pozwalającą na organizację imprezy na świeżym powietrzu nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Dodatkowo większość firm wynajmujących namioty imprezowe oferuje także ogrzewacze, które sprawiają, że nawet wieczorem i przy niskich temperaturach zgromadzeni goście czuja się tak, jakby byli wewnątrz budynku.

Jak wybrać namiot imprezowy?

Wielkość i kształt wybieranego namiotu trzeba dostosować do wielkości działki i ilości zaproszonych gości. W zależności od rodzaju przyjęcia i planowanych aktywności warto zarezerwować także miejsce na orkiestrę lub DJ’a, miejsce do tańczenia, kącik z kawą czy herbatą. Namiot 4×6 pomieści do 40 gości siedzących.

Aby pomieścić 140 takich osób potrzeba namiotu o rozmiarze co najmniej 6×12.

Namiot nie powinien być także zbyt duży w stosunku do działki, na której ma być postawiony. W końcu chodzi między innymi o to, by móc skorzystać z dobrodziejstw ogrodu i świeżego powietrza.

Gdzie wynająć namioty imprezowe?

Najlepiej szukać odpowiedniej firmy w internecie – umożliwia to porównanie ofert i wybranie najkorzystniejszej. Dobrze także sprawdzić inne szczegóły oferty. Czy istnieje możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł, sprzętu grającego, naczyń. Czy firma oferuje darmowy montaż i demontaż.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.