Top 5 ponadczasowych rowerów dla każdego
Lifestyle

Top 5 ponadczasowych rowerów dla każdego

Jazda na rowerze od wieków nie traci na popularności. Choć budowa i materiały z jakich wykonuje się rowery przez lata się zmieniały, przez co stawały się lżejsze lub cięższe – jak w przypadku rowerów elektrycznych, to jednak specyfika poszczególnych modeli pozostała ponadczasowa. Warto zatem przyjrzeć się rankingowi – top 5 rowerów dla każdego, wśród których znalazło się miejsce dla roweru górskiego.

Miejsce 5: Rowery trekkingowe – na rodzinne wycieczki rowerowe

Rowery trekkingowe zyskały popularność jako najlepsze rowery do długich wycieczek po rowerowych ścieżkach. Dodatkowo dzięki swojemu podstawowemu wyposażeniu w błotniki i światła zapewniają komfort jazdy w trudnych warunkach po błotnistych leśnych drogach, a także po zapadnięciu zmierzchu, kiedy jazda na ścieżkach ze względu na mniejszy ruch staje się jeszcze przyjemniejsza i nie trzeba jej sobie odmawiać nawet późną jesienią, kiedy dni stają się coraz krótsze.

Doskonałym przedstawicielem tej „rodziny rowerów” jest Romet Wagant 23 cale. To rower w klasycznym stylu dla miłośników polskiej marki, którzy poszukują jakości wykonania i komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Zapewniają je hamulce tarczowe, napęd Shimano, doskonała amortyzacja oraz obowiązkowy dla rowerów trekkingowych bagażnik.

Miejsce 4: Rowery miejskie – komfortowy dojazd do pracy

Kolejnym spośród ponadczasowych rowerów dla każdego jest rower miejski. Takie rowery sprzyjają codziennej aktywności i ekologicznemu przemieszczaniu się do pracy. Konstrukcja jest bardzo komfortowa. Zapewniają ją zarówno duże koła, jak i amortyzowane siodełko na sprężynach. Oczywiście kluczowy jest tutaj wybór roweru miejskiego z osłoną łańcucha, błotnikami i najlepiej również osłoną tylnego koła.

Dzięki temu nawet jadąc na ważne spotkanie w pracy nie trzeba przebierać się na miejscu, gdyż jest się odpowiednio zabezpieczonym przed zabrudzeniem. Takie rowery sprawdzą się również dla dzieci dojeżdżających na nich do szkoły. Przedstawicielem tej grupy rowerów spełniającym wszystkie powyższe wymagania jest Maxim 28 cali Stromsholm 3S.

Miejsce 3: Rowery holenderskie – klasyka zawsze w cenie

Rowery holenderskie to klasyczne rowery miejskie, które powstały w Wielkiej Brytanii, a dopiero potem zyskały wielkie uznanie w Holandii. To rowery w stylu retro, które mogą przenieść każdego kilka dekad wcześniej, a jednocześnie wyposażone są we wszystkie rozwiązania technologiczne stawiające je na równi z rowerami miejskimi. Ich wyższa pozycją wiąże się więc z długoletnią tradycją.

Tu także mamy do czynienia z piękną linią, osłonami łańcucha i nierzadko tylnego koła, a także praktycznymi koszykami na zakupy. Zatem jeżeli szukamy roweru do szkoły, na uczelnię, czy do załatwiania sprawunków, to rower holenderski spisze się na medal. Choć utarło się, że holenderki to rowery damskie, to jednak czołowi producenci oferują również wiele męskich modeli. Świetnym wyborem może być przykładowo Gazelle Havy Duty NL.

Miejsce 2: Rowery szosowe – dla tych, którzy preferują jazdę po asfalcie

Rowery szosowe są przeznaczone jak sama nazwa wskazuje do jazdy po asfalcie. Ich główną zaletą jest lekkość całej konstrukcji, a także duże i wąskie koła, dzięki czemu można rozwijać na nich zawrotne prędkości i poczuć się prawie jak zawodowiec. Znalazły się wśród rowerów dla każdego, gdyż często stosowane są również do użytku miejskiego, głównie przez osoby, które dziennie na rowerze pokonują duże odległości po zróżnicowanym, wyasfaltowanym terenie i dla takiego użytku są idealne. Stąd zajmują zaszczytne drugie miejsce w rankingu. Świetnym przykładem może być Fuji Track Comp L, gdzie podniesione siodełko pozwala przyjąć aerodynamiczną sylwetkę.

The winner is…rower górski – król wszystkich szos

Jednym z najpopularniejszych rowerów jest rower górski. Swego czasu był on ulubionym prezentem komunijnym, a obecnie jego popularność nie maleje. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość poruszania się po różnych nawierzchniach, zarówno kamienistych, błotnistych, jak i asfaltowych. Można więc z powodzeniem rowerowi górskiemu przyznać miano króla wszystkich szos i zasłużone pierwsze miejsce w rankingu.

Swoją wszechstronność rower górski zawdzięcza szerokim kołom z klockowatym bieżnikiem, dzięki któremu żaden teren nie jest mu straszny. Ponieważ jest to rower przeznaczony również do jazdy po górach, najlepsze modele posiadają nawet 32 przerzutki, pozwalające wjechać pod każde wzniesienie, a także świetne hamulce v-break lub tarczowe. Wszystko to sprawia, że są rowerami bardzo bezpiecznymi. Nic więc dziwnego, że tak chętnie są wybierane w prezencie dla dzieci.

Wybór ponadczasowego roweru jest kwestią potrzeb i gustu. Niewątpliwie jednak rower górski jest najbardziej wszechstronnym modelem.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.