Uprawa roślin na balkonie, a może własna szklarnia?
Lifestyle

Uprawa roślin na balkonie, a może własna szklarnia?

Marzeniem, jakim jest piękny ogródek wypełniony po brzegi kwiatami, ziołami i pysznymi owocami jest do spełnienia nawet gdy posiadasz tylko balkon. Za pomocą kilku trików, można stworzyć swój raj. Gdy w Twoim mieszkaniu dominuje drewno, przenieś go na balkon utworzysz idealną kompozycję przedłużając swoje mieszkanie o kolejny pokój lecz ten będzie pod chmurą.

Gdy występuje u Ciebie jasna elewacja możesz pokusić się o ciemną podłogę nadać tej powierzchni kontrastu i charakteru. Jeżeli balkon jest mało nasłoneczniony płytki bądź nawierzchnia powinna być dobrana w jasnych kolorach. W ten sposób optycznie powiększysz przestrzeń. Kolejny aspekt to meble, mogą być wykonane z ratanu, drewniane, metalowe bądź z palet euro. Twój balkon ma zachęcać do spędzania czasu na nim. Następny krok to kwiaty, zioła – jakie zasadzić?

Jaki kwiaty i zioła można uprawiać w doniczce?

Uprawa roślin w doniczkach nie jest trudna lecz wymaga spełnienia kilku podstawowych zasad. Kupując rośliny balkonowe szczególna uwagę należy zwrócić na czas siewu, miejsce ustawienia doniczki, nawóz, agrowłókninę, ziemię oraz doniczkę. Wszystkie te produkty można kupić w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Do najpopularniejszych kwiatów balkonowych zaliczamy m.in. begonie, pelargonię, aksamitki, bluszcz, dalia, fuksja, goździk, hibiskus, lawenda, wrzos czy hortensja. Rośliny te lubią słońce.

Wybierz różnokolorowe kwiaty, w ten sposób stworzysz idealną kompozycję kolorów i zapachów. Podobnie, jak kwiaty w doniczce można uprawiać niemalże każdy rodzaj ziół od mięty, oregano, szałwii, bazylii, koperek, pietruszkę, cząber, estragon, lubczyk  majeranek czy rozmaryn. Zioła można kupić w centrum ogrodniczym i całą zawartość doniczki przenieść najlepiej do dużych skrzyń bądź doniczek glinianych.

Bardzo ważne jest to by zioła wynieść na balkon dopiero po 15 maja w ten sposób mamy pewność, że nie będzie już przymrozków. Jeżeli chcemy by zioła były aromatyczne i nie więdły za szybko trzeba zadbać o odpowiednie umiejscowienie ich na balkonie ( powinny znajdować się na południowej stronie balkonu), nawadnianie, nawożenie i ziemię do uprawy roślin doniczkowych bądź ogrodową.

Szklarnia w domu

Uprawa roślin nie musi odbywać się tylko i wyłącznie na balkonie, ogrodzie czy polu możesz swoją szklarnię zrobić w domu. Stwórz swój ogród w dowolnym miejscu w domu i nie obawiaj się o uprawę gdyż w sklepach internetowych możesz znaleźć odpowiednie zestawy, które pomogą Ci stworzyć swoją szklarnię. Growbox to zestaw w którym znajdziesz między innymi namioty do uprawy, lampa hps, programator czasowy, kabel sieciowy, filtr węglowy, zestaw nawozów, przewód wentylacyjny, wentylator czy zasilacz do lamp. Całe kompendium, które pozwoli Ci na uprawę roślin czy ziół w dowolnym miejscu w domu. 

Balkon to przedłużenie mieszkania, bardzo często ma pełnić wiele funkcji. W rezultacie jest to kolejne pomieszczenie do składowania nagromadzonych rzeczy. Przy pomocy kilku trików, można wyeksponować kilka stref i cieszyć się świeżym powietrzem z rodziną. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *