Wybór zlewozmywaka z dodatkowym ociekaczem
Lifestyle

Wybór zlewozmywaka z dodatkowym ociekaczem

Projektując kuchnię staramy się pomyśleć o wszystkim i przewidzieć, które rozwiązania okażą się najbardziej praktyczne. Chcielibyśmy, aby zlewozmywak był funkcjonalny, ale też aby pasował do zabudowy meblowej oraz do stylu i charakteru naszej kuchni. Zlewozmywaki granitowe to doskonała propozycja na długie lata użytkowania. To wytrzymałe, solidnie wykonane i piękne zlewy, które doskonale komponują się z nowoczesną stylistyką projektu kuchni. Szczególnie często wybierane są zlewozmywaki do szafki 45 cm. W takim przypadku istnieje możliwość zdecydowania się na zlew, który dodatkowo będzie posiadał praktyczny ociekacz. 

Dlaczego akurat zlewy granitowe? 

Można wymienić bardzo wiele zalet tego typu zlewozmywaków. Na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że są one ciężkie, solidne i bardzo wytrzymałe. Ich trwałość przejawia się chociażby w tym, że nie ulegają zbyt łatwo zarysowaniom, mają też dobra odporność na różnego rodzaju odbarwienia. Są to też zlewy, na które spokojnie możemy odłożyć coś bardzo zimnego, wyjętego z zamrażarki, jak i gorące naczynia żaroodporne dopiero co wyjęte z piekarnika.

Wszystko to sprawia, że zlew dobrze użytkuje się w praktyce. Dobrze zaprojektowana, głęboka komora pozwala włożyć do środka nawet sporej wielkości garnek. Wyprofilowane dno pozwala szybko pozbyć się wody z wnętrza komory. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że zlew łatwo się czyści, nie zbierają się żadne osady ani tez resztki żywności. Wyjątkowo kompaktowy syfon można łatwo zamontować, a istnieje możliwość wyboru syfonu automatycznego jak i manualnego. Zlewy granitowe powstają z mieszanki kruszywa granitowego oraz dedykowanej do tego żywicy, która pełni funkcję spoiwa. 

Wybór zlewozmywaka z dodatkowym ociekaczem
Wybór zlewozmywaka z dodatkowym ociekaczem

Zlewy do szafek 45 cm 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając zlew 45 cm marki Sink Quality?

  • Odpowiednia kolorystyka zlewu– dostępne są 4 wersje kolorystyczne. Obok zlewozmywaka białego możemy też zdecydować się na kolor czarny: gładki, metalik lub też metalik z kolorem złotym. 
  • Kolorystykę syfonu– może to być kolor złoty, srebrny lub też grafitowy. 
  • Dopasowanie zlewozmywaka do szafki, nad którą ma się znaleźć. Zlewozmywaki 45 cm będą odpowiednie do małych szafek, doskonale sprawdzają się tez w wersji z ociekaczem. Oczywiście, z powodzeniem zainstalujemy je także do szafek o większej szerokości. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie wielkości komory do swoich indywidualnych potrzeb oraz na przykład do tego, czy planujemy instalację i wykorzystywanie zmywarki. Szafka kuchenna powinna być minimum 5 cm większa od zlewu po to, aby można było odpowiednio go zamontować. 
  • Dopasowanie ociekacza. Z jednej strony pod kątem jego wielkości, gdyż możemy zdecydować się na ociekacz krótszy lub też dłuższy. W dużej mierze jest to uzależnione od tego, jak często planujemy zmywać i jaka ilością miejsca na blacie roboczym dysponujemy. Z drugiej strony chodzi też o dopasowanie ociekacza pod kątem jego kształtu. Może to być całkowicie gładki ociekacz lub też model z zaokrąglonymi krawędziami oraz żłobieniami. Modele zlewozmywaków z ociekaczami zyskują dodatkową funkcję, która doskonale sprawdza się w praktyce. 
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *