Dlaczego warto kupować na Allegro?
Zakupy

Dlaczego warto kupować na Allegro?

Na Allegro można kupić wszystko, ale nie każdy lubi kupować w Internecie. Jedni napotykają trudności w dokonaniu zakupów, inni boją się, że towar nie dojdzie i stracą pieniądze. Ale obecnie samo Allegro znacznie uprościło dokonywanie zakupów, szukanie interesujących produktów, kontakt ze sprzedawcami.

Allegro wprowadziło program ochrony kupujących. Program dzięki któremu każdy może mieć pewność, że jeśli jego zakup nie dojdzie to i tak odzyska pieniądze.

Co warto kupić na Allegro?

Do najczęstszych kategorii zakupowych należą części motoryzacyjne. Dlaczego? Tutaj powód jest banalny. Po prostu na Allegro można znaleźć absolutnie wszystkie części do każdego samochodu czy motocykla. Obojętnie czy jest to pojazd sprowadzony z USA czy z Japonii czy też był wyprodukowany w Polsce.

Wybór jest tak duży, że nawet osoba posiadająca samochód zabytkowy ma wielkie szanse na znalezienie oryginalnych części. A przede wszystkim można kupić części używane czy tańsze zamienniki markowych produktów. Często w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych nie dostaniemy albo i tak są na specjalne zamówienie, więc trzeba by było czekać nawet kilka tygodni.

Jak znaleźć interesujące nas części motoryzacyjne?

Wystarczy w polu wyszukiwania wpisać nazwę części model i rok produkcji auta i wyskoczy wiele aukcji z nowymi częściami, z używanymi elementami czy tańszych zamienników. Nie trzeba nawet wchodzić w kategorię Motoryzacja, choć można i tak szukać produktów, które mamy zamiar kupić. Na każdej aukcji można też znaleźć kontakt do sprzedawcy i jeśli nie mamy pewność czy ta część będzie pasować do naszego auta to zawsze możemy się skontaktować ze sprzedającym i dopytać o szczegóły.

Potem wystarczy część kupić, opłacić lub wybrać zapłatę przy odbiorze i czekać na przesyłkę.

Program ochrony kupujących Allegro

Niektóre osoby mimo prostoty szukania i kupowania przedmiotów boją się, że nie dostaną przedmiotu od nierzetelnego sprzedawcy. Nawet jeśli tak się zdarzy to portal Allegro nie zostawia swoich klientów bez pomocy. Dzięki programowi ochrony kupujących można odzyskać 100% wartości zakupu, nawet do kwoty 10 000 złotych. A nawet jeśli przedmiot różni się od opisanego na aukcji! Ponadto jeśli płatność była zrealizowana przez Allegro Finanse portal odda nam też pieniądze za koszt przesyłki do 100 złotych.

Gdy zdarzy się oszustwo na Allegro na przykład, że nie otrzymaliśmy przedmiotu można złożyć wniosek o rekompensatę aż do 180 dni od daty zakupu! Wystarczy wypełnić formularz online, dodać wymagane załączniki np. dowód zapłaty za zamówienie i czekać na rozpatrzenie wniosku. Trwa to kilka dni. Należna rekompensata powinna być wypłacona do 7 dni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *