Drzwi
Zakupy

Drzwi na każdą kieszeń!

Drzwi są nieodzownym elementem każdego domu. Nie służą tylko jako element gwarantujący bezpieczeństwo i prywatność, ale również coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną.

Jak wybrać?

Przy wyborzedrzwi o niewygórowanej cenie warto poznać wskazówki, które zagwarantują satysfakcjonujący zakup. Wybór drzwi jest dość trudnym zadaniem, ponieważ powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale również na bezpieczeństwo jakie gwarantują. Na rynku do wyboru są różnorodne zabezpieczenia drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Przy zakupie warto zastanowić się jaki rodzaj drzwi będzie dla nas najlepszy. Wiadomo, że jeśli chcemy np. do korytarza wpuścić odrobinę światła, warto wybrać drzwi przeszklone bądź szklane.  Warto również wspomnieć, że drzwi wcale nie muszą być przezroczyste. Możemy wybrać rodzaj szkła, jaki chcemy, aby zdobił nasze mieszkania, a jednocześnie chronił naszą prywatność. W takich sytuacjach warto zainwestować w szyby matowe.  Na pewno efekt będzie zadowalający, a nasz ciemny korytarz od razu stanie się przyjemniejszy. Warto również wspomnieć, że drzwi tego typu są w pełni bezpieczne. Szkło jest najczęściej hartowane, co daje nam gwarancję, że przy przypadkowym rozbiciu nie będzie się kruszyć, czym zabezpieczy nas i naszych najbliższych przed skaleczeniem.

Dobrze jest również pomyśleć jaki rodzaj drzwi będzie dla nas najlepszy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Dzielą się one na dwa rodzaje: naścienne i chowane w ścianie. Świetnie sprawdzają się jako drzwi do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni. Dlaczego? Bo praktycznie nie zajmują miejsca przy otwieraniu. Jeśli chodzi o drzwi naścienne, warto pamiętać o tym, że system przesuwny jest montowany, jak sama nazwa wskazuje, na ścianie, na której nie powinno się wieszać zegarów czy obrazów, gdyż podczas otwierania, mogłyby ulec zniszczeniu.

Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. W tym przypadku ściana jest do naszej dyspozycji, gdyż suwnice zamontowane są wewnątrz ściany. O takim rozwiązaniu trzeba jednak pomyśleć podczas stawiania ścianek działowych.
Tego typu rozwiązania proponuje nam firma windoor.pl.

Efekt końcowy

Można wybrać drzwi o ciekawej i dyskretnej formie wykończenia. Jedną z metod, dzięki której można uzyskać taki efekt jest pokrycie drzwi specjalnym rodzajem laminatu ( tego typu rozwiązanie znajdziemy na stronie firmy windoor). Rezultatem jest wyjątkowa struktura zapewniająca ciekawy efekt odbijania światła. W ciągu dnia zmienia się intensywność nasłonecznienia pomieszczenia, możemy mieć zatem gwarancję, że odcień drzwi będzie świetnie się z nim komponował niezależnie od pory dnia i roku.

Pamiętajmy, że ilość wydanych pieniędzy nie musi być wyznacznikiem jakości produktu. Nie trzeba zatem martwić się o konieczność wyboru jedynie drogich drzwi. Można łatwo i szybko znaleźć te solidnie wykonane, które nie będą przerażały swoją ceną i będą ozdobą pomieszczenia.

3 komentarze

 • http://www.universaltech.net/tag/kuchnie/

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać
  na stronę.

 • najlepszy węgiel ekologiczny

  Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z wieloma
  elementami nie mogę się zgodzić, ale i tak jest całkiem nieźle.

 • Hosting

  Specjalnie dla Panstwa wspolpracujemy ze wszystkimi najlepszymi producentami drzwi wewnetrznych z calej Polski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *